Dnes 7. května dorazí do Poličky se svým pořadem Antidiskotéka.

První pořad věnuje osobnosti Karla Kryla. Dopoledne od deseti hodin jej přiblíží v Divadelním klubu mládeži. Druhá beseda na téma Slavná éra písničkářů Šafránu se uskuteční od 19 hodin v přednáškovém sále nově otevřeného Centra Bohuslava Martinů. Obohatí ji výstava dobových plakátů týkajících se této éry.

V poslechovém pořadu tak připomene nejvýraznější období písničkářů Jaroslava Hutky, Vlastimila Třešňáka, Vladimíra Merty, Jiřího Dědečka, Dáši Andrtové Voňkové, která vystoupí na letošním ročníku Poličského Rockoupání. Nezapomene ani na další interprety sdružené v 70. letech okolo spolku Šafrán.

Hlavním zájmem publicistické činnosti Jiřího Černého je moderní populární tvorba. Se svými antidiskotékami, při kterých se snaží upozorňovat na opomíjené a méně známé hudebníky, objíždí republiku již od počátku 70. let. Jeho pořady se těší stále velké oblibě. Je známý díky své rozhlasové činnosti. Pamětníci šedesátých let ho znají v souvislosti s legendární hitparádou Houpačka. Navíc publikuje v nejrůznějších novinách a časopisech. Nevěnuje se jen hudebním tématům, ale i aktuálnímu dění. (syh, zr)