Regionální muzeum zde provází návštěvníky historií výpočetní techniky a především her.

Interaktivní výstava je věnována počítačům a konzolím od počátků až do devadesátých let dvacátého století. Největší pozornost ale patří soustavám z let osmdesátých. K vidění jsou také herní časopisy, ve kterých vycházely první informace o počítačích, gameboye nebo kapesní konzole. Návštěvníci si mohou dokonce vyzkoušet práci s počítačem Sinclair 2x Spectrum +2 z roku 1986.

„Výstava je skvělá. Mohl jsem porovnat, jak vypadají hry dnes a jaké hry a počítače u nás byly před třiceti lety. Myslím, že jeden takový starý kousek mají rodiče ještě na půdě," uvedl žák základní školy Vojtěch Kapera. Stejně jako ostatní ho zaujal arkádový automat, kde mohou návštěvníci zkusit své štěstí a utkat se v populární hře Street Fighter.

Není pravda, že tato výstava je vhodná jen pro chlapce nebo tatínky, kteří si s oblibou prohlíží jednotlivé počítačové součástky. Každý si zde přijde na své. Starší lidé si rádi zavzpomínají na dobu, kdy technika pokročila rychle vpřed. Dívky potěší stěny pokryté plakáty s nejznámějšími hrami historie. Interaktivní výstava Retrogaming bude v muzeu přístupná až do 14. září a určitě se vyplatí se na ní zajít podívat.

BARBORA KOŠŇAROVÁ