Vernisáž jejich  výstavy k životním jubileím (80 a 75 let) se uskutečnila ve čtvrtek odpoledne.

Umělci se seznámili asi před padesáti lety.  A to díky jazzové muzice.  „Láďa tehdy slušně produkoval grafiku, maloval  a já jsem začínal coby fotograf. Slovo dalo slovo a my dva jsme se spojili ještě s keramikem  Jiřím Dudychou a založili skupinu. Poprvé jsme takhle vystavovali  ve Smetanově domě. Ale spolupráce trvala jen krátce,  Jirka mířil trochu výš,“ vzpomíná Milan Dvořák.  

Fotografie je pro něho jeden z mnoha koníčků. „Fotil jsem pokus – omyl. Velký pokrok jsem udělal teprve na konci sedmdesátých let, když jsem se dostal na lidovou konzervatoř  v Hradci Králové, kterou tehdy vedl Ján Šmok. Jemu vděčím za mnoho. Ten mě naučil, jak se koukat jako fotograf,“ říká Milan Dvořák.   Nafotil tisíce snímků. Doma má dneska mnoho bedýnek s negativy a vše třídí. „Pokud o to bude zájem, tak některé věci poskytnu muzeu, protože tam mám i zajímavé dokumenty.  Baví mě hlavně  živá fotografie, reportáž a sociální fotografie.  Koukám se na život a snažím se zachytit jeho různá úskalí, pozitivní i negativní,“ tvrdí fotograf.

V poslední době  se snaží  fotit tzv. zkratkou. „Uvědomil jsem si, že že čím je toho na  fotce méně a v lepším kontextu, tak je údernější a více oslovuje,“ dodává  Milan Dvořák.   

Výstava v Regionálním muzeu  v Litomyšli potrvá  až do 25. března.