O pátku až do neděle se mohou zájemci nechat navnadit známým litomyšlským výtvarníkem Jiřím Dudychou. Jednou z novinek, kterou v ateliéru představuje, je kolekce inspirovaná kubismem. „Je to taková vzpomínka na kubismus. Byl v Čechách celkem kvalitní," podotkl Jiří Dudycha. Třeba půvabné korbely na pivo určitě potěší nejednoho z pánů.

K vidění jsou také originály reliéfů poeticky nazvané Bludička. Představují dívčí obličeje inspirované přírodou. Nechybí ani zahradní keramika, která je schopná odolat  vlivům počasí, a proto se  hodí na venkovní osázení. S květinovou výzdobou ateliéru už tradičně pomohli studenti litomyšlské zahradnické školy. Jejich aranžmá doplňují vystavenou keramiku. Mladí zahradníci předvedli také několik návrhů svatebních kytic.

Nebyla by to velikonoční výstava, kdyby chybělo pletení pomlázek. „V sobotu tady bude pan Háp, který bude plést pomlázky a ukazovat techniky pletení. Jsem zvědavý, protože sám jsem se to nenaučil," prozradil výtvarník. Výstava je v ateliéru Jiřího Dudychy u vlakového nádraží v Litomyšli přístupná po oba víkendové dny, a to  vždy od 9 do 17 hodin.