„Doporučujeme na naší akci vše v barvách našeho klubu. Těmi jsou žlutá a černá. Rozhodně to však není striktní," prozradil organizátor akce Jiří Gult. V sále tak byly k vidění žluté kravaty, šperky, košile. Dokonale vyladěná byla i litomyšlská kapela Pendl, která zahrála tradičně skvěle a tanečníci ji nechtěli pustit po vystoupení z pódia.

Originální ceny

K plesu patří i tombola a ten v Kotelně nebyl výjimkou. Úderem půlnoci byly vylosovány i speciální ceny. Tou hlavní byl cyklistický dres Sokola Tokyjo a poukaz na dvoudenní soustředění s týmem. Vítěz Jaroslav Sochůrek měl z výhry upřímnou radost. Což neplatilo u výherkyně, která si odnesla žluté spodní prádlo s logem fotbalového klubu.

S myšlenkou na první „tokyjský" ples přišel Jiří Gult před osmi lety. Od té doby se konal pětkrát. „Nápad byl můj, ale poděkování míří i k hráčům, kteří se na organizaci podílí. V Kotelně jsme vyrůstali, takže místo jsme nevybrali náhodou," prozradil Jiří Gult, který se v litomyšlském klubu dokonce ženil.

Na jedinečnou akci dorazilo kolem dvou stovek lidí. Všichni si užili atmosféru, která klasický ples mnohdy nepřipomínala.