Zahájí ho poslechový pořad věnovaný jazzu v díle poličského rodáka skladatele Bohuslava Martinů. V dalších dnech vystoupí špičky české jazzové scény i jedna maďarská skupina, to uvádějí pořadatelé na webových stránkách www.jazz.policka.org.

Na jeden den se přehlídka přestěhuje do Svitav. V tamním centru Fabrika vystoupí desátého dubna zpěvačka Jana Koubková s doprovodným triem piana, kontrabasu a bicích.

Hlavní část přehlídky se uskuteční v Tylově domě v Poličce. V pátek 13. dubna je na programu skupina Martin Brunner Trio a uskupení Eternal Seekers se zpěvačkou Lenkou Dusilovou, večer završí legendární kapela ASPM s Janem Spáleným. Na sobotu pořadatelé přichystali skupiny Filip Gondolán Quartet, Kryštof Marek Orchestra a Veronika Harcsa Quintet z Maďarska.

Festival zakončí 18. dubna v Divadelním klubu představení Tmavomodrý svět (naruby). Pražské divadlo Ypsilon sestavilo tuto divadelně-hudební koláž na motivy života a písní skladatele Jaroslava Ježka.

Po celý duben je také v Tylově domě přístupná výstava fotografií Patricka Marka Jazzová cesta 2011, na nichž minulý rok zachytil portréty hudebních osobností.

(re, čtk)