Tvůrci ze studia, pod jehož hlavičkou vznikly třeba filmy Hledá se Nemo, Příšerky s.r.o. nebo Toy Story, nechají do tajů 3D animace nahlédnout studenty v zámeckém pivovaru.

Podle Davida Touška, který je jedním z organizátorů, má téměř tříměsíční kurz napomoci obnovení dobrého jména české animace. „Současná česká animátorská tvorba je v krizi. Chceme pomoci klasickým animátorům, aby se mohli vzdělat v aktuálně nejprogresivnější animační technice a posílit tak konkurenceschopnost českých filmů na světovém trhu,“ domnívá se David Toušek. V Litomyšli tak studenti nejen z Česka ale i Slovenska, Polska, Německa nebo Velké Británie získají potřebné dovednosti, aby se dokázali lépe uplatnit své dosavadní zkušenosti.
Proč pořadatelé kurzů vsadili na Litomyšl, vysvětlili jasně. Vzor si vzali z Dánska. Nechtějí být ve velkém městě, kde je příliš mnoho lákadel, které by odváděly pozornost účastníků kurzu od práce. Zároveň je Litomyšl městem s velkým kulturním potenciálem. „Doufáme, že se zde vytvoří kreativní atmosféra,“ řekl David Toušek.

Michaela Severová z litomyšlské radnice doufá, že se podaří zorganizovat i několik akcí, při kterých by lidé mohli poznat buď slavné animátory, nebo jejich studenty.