Předchozí
1 z 6
Další

Litomyšl

Starosta Litomyšle Daniel Brýdl.Starosta Litomyšle Daniel Brýdl.Zdroj: DeníkGenerace 89 obhájila v Litomyšli své vítězství z komunálních voleb před čtyřmi lety. Oproti roku 2018 si navíc strana s lídrem Danielem Brýdlem ještě polepšila o dva mandáty. Letos poprvé ve volbách nekandidovali komunisté.

Vítězná Generace 89 bude mít v novém zastupitelstvu v Litomyšli osm mandátů, zatímco před čtyřmi lety jich měli šest. Od voličů získali 35,22 procent hlasů. Druhé místo patří lidovcům, kteří získali čtyři mandáty. Po čtyřech křeslech budou mít také zastupitelé z ODS a Nestraníci. Tři mandáty patří ČSSD a NK pro Litomyšl.

V zastupitelstvu se vedle letitých členů objeví i nové tváře. Důvěru voličů dostali Lukáš Novák a Pavel Wetter z ODS nebo Eva Beňová z Generace 89.

Polička

Jaroslav MartinůJaroslav MartinůZdroj: Deník/Květa KorbářováNa žádnou radikální změnu na radnici to nevypadá ani v Poličce, kde opět vyhrála ODS se sedmi mandáty a nejvíce hlasů získal jejich lídr a současný starosta Jaroslav Martinů. Na druhé pozici je s pěti mandáty ANO 2011 a nezávislí, které vede současný místostarosta Pavel Štefka. Třetí místo a čtyři křesla v zastupitelstvu patří nové straně Otvírání Poličky, kde byl jedničkou Jiří Trávníček. Do zastupitelstva se dostal i diplomat Jakub Skalník, který byl v letech 1994 až 1998 starostou Poličky.

Moravská Třebová

LADISLAV WEINLICH, sympatický muž, který dokáže z květin vytvořit  kouzelné vazby. LADISLAV WEINLICH, sympatický muž, který dokáže z květin vytvořit kouzelné vazby.Zdroj: Deník/ Iveta Nádvorníková Změna ve vedení města ale zřejmě nastane v Moravské Třebové, kde strana současného starosty Miloše Mičky (Změna pro Třebovou) skončila až na třetím místě. Volby ve Třebové vyhrála Prosperující MT, ČSSD A 3PK v čele s floristou Ladislavem Weinlichem, která získala pět mandátů. Na druhém místě je ANO 2011 s lídrem Jiřím Šedou. Ti budou mít čtyři mandáty a Mičkova Změna pro Třebovou tři křesla.

Jevíčko

Dušan Pávek.Dušan Pávek.Zdroj: ArchivV Jevíčku se do hry o post v zastupitelstvu vrátil i bývalý starosta Roman Müller, který vedl kandidátku 3PK Pro prosperující Jevíčko. Nakonec ovšem ve volbách i tentokrát vyhrálo Sdružení naše Jevíčko vedené současným starostou Dušanem Pávkem. Získalo 38,24 procent hlasů a šest mandátů. Jen o jeden mandát méně má 3PK Pro prosperující Jevíčko, kterému dalo hlas 31,6 procent voličů. Dva mandáty a 14,84 procent hlasů dostala strana Město lidem, lidé městu, které má dvě místa v zastupitelstvu.

Březová nad Svitavou

Karel Adámek, Březová nad SvitavouKarel Adámek, Březová nad SvitavouZdroj: Archiv DeníkuV Březové nad Svitavou vyhrála komunální volby strana současného starosty Karla Adámka Pro Březovou, která získala 49,3 procent hlasů a osm mandátů v novém zastupitelstvu. Koalici na radnici doplní čtyři členové strany Pro město Březová nad Svitavou a tři zastupitelé ze Srdcem Březováci. Ve městě kandidoval sám za sebe Jaromír Staněk. Od voličů dostal 102 hlasů, ale na mandát v zastupitelstvu to nestačilo.

Bystré

Jan Naudert, BystréJan Naudert, BystréZdroj: Město BystréV Bystrém u Poličky kandidovaly ve volbách tři strany. Nejvíce hlasů získali lidovci vedení Janem Neudertem, současným starostou města. KDU-ČSL bude mít v zastupitelstvu osm mandátů. Šest křesel získala ODS v čele s Ladislavem Báčou. Komunisté vyšlou na radnici jednoho zástupce, místo v zastupitelstvu získal Jiří Luňáček.