Vila Klára je v Litomyšli horkým tématem. Není divu, Litomyšlákům záleží na tom, co se stane s někdejší léčebnou dlouhodobě nemocných. Když chtělo město vilu prodat, lidé chodili na zastupitelstva a veřejná projednání a nebylo jim, jedno jak, představitelé města rozhodnou.

Hotel ani komunitní centrum nevyšlo. Vila dál patří městu, je prázdná a čeká na rozhodnutí nového zastupitelstva. Kandidáti ovšem nejsou v názoru na budoucnost Kláry jednotní. Někteří jsou rozhodnutí, že by ji město mělo prodat. Na rekonstrukci za desítky milionů korun totiž Litomyšl nemá peníze. Jiní váhají a když přijde na řadu prodej, pak jedině za nejvyšší cenovou nabídku. Kandidáti ODS navrhují počkat a hledat finanční možnosti a také využití pro opravu vily. Ovšem takto už hledá město peníze i na budoucí domov pro seniory.

O kauze vily Klára píšeme zde:

Vila Klára na zámeckém návrší chátrá. O případném prodeji rozhodne nové zastupitelstvo.
Prodat, či opravit chátrající vilu Klára v Litomyšli? Čtenáři Deníku mají jasno

Jenže vila Klára zatím dál chátrá. Přitom by si zasloužila rychlé rozhodnutí a kompletní opravu. Kdysi se tu uzavřely životní příběhy mnoha lidí.

Vila Klára by měla znovu ožít… Žít pro Litomyšláky, ať už jako centrum setkávání, bydlení nebo třeba zázemí pro univerzitu.