Pro Gaiu - Maok a Zuna

Akce již skončila

Pro Gaiu je představením dvou zkušených improvizátorů – tanečnice Zuny Vesan Kozánkové a hudebníka a multiinstrumentalisty Maoka. Do představení přinášejí téma Země – prostřednictvím pohybového materiálu, hudební improvizace, výběru nástrojů a vizuální stránky - , aby jím vyjádřili svůj vztah k přírodě a podnítili k citlivějšímu vnímání člověka v jeho hledání si místa a role v životě na této planetě.
Svojí univerzálností oslovuje dnes už úspěšné představení široké obecenstvo a navzdory tomu, že vychází z evropské kultury, dokáže zarezonovat i v kontextu jiných tradic a kultur. To se potvrdilo i jeho úspěchem na festivalu Beijing International Dance Festival NEW v Číne (Peking, Xi´an).

Recenze:
„Zvláštny zvuk, ktorý otvára predstavenie Pre Gaiu, vydáva hudobník husľovým slákom na gitare. Tanečnica sa skloní k zemi a chvíľu nepohnuto načúva, jej prvý pohyb na scéne zanechá stopu z kvetov. Je tu aj kruh pôdy, v ktorom tanečnica balansuje najprv na nohe, potom – oveľa dlhšie – na hlave, nakoniec do nej zasadí strom. Zaleje ho slinami. Gaia, pre ktorú sa to všetko deje, je tu v preklade Zem, predstavenie vzdáva hold našej planéte. Ľahko by mohlo skĺznuť do parádneho ezoterického gýča, ale šmykľavka sa nekoná. Naopak, hodinové sólo vracia hold jednej z mnohých podôb súčasného tanca a jednej z jeho zakladajúcich slovenských osobností.“
(Katarína Zagorski)

„Zuna Vesan ovládá svrchovaně taneční pohyb, její neobyčejně vláčné tělo s přelévavými klouby se pohybuje svobodně, nenuceně a bez zjevného úsilí; také bez agrese vůči prostoru. Není to náhoda, Zuna se nevěnuje tanci pouze technicky, jakkoli je její technika úžasná. Ona se věnuje tělu – „nauce o těle“ komplexně. Málokdo ví o těle tanečníka víc jako ona.“
(Nina Vangeli, popřední taneční publicistka)

Vstupné: 250,- Kč

Předprodej vstupenek Informační centrum Litomyšl, tel. 461 612 161 nebo na e-mailu milam28@seznam.cz

www.maok.net
www.artyci.com

22. 11.  (19:00–20:00)
Komenského náměstí 402, Litomysl
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT