Premiéra filmu "KDY CESTA MŮŽE BÝT CÍL"

Akce již skončila

"Kdy cesta může být cíl"

Tak přesně pod tímto názvem se skrývá nový film z dílny filmového studia AV FONA Chrudim o místní dráze ze Svitav přes Poličku do Žďárce u Skutče a turistických zajímavostech v jejím okolí, na jehož premiéru, která se uskuteční 10. prosince od 15.30 hodin v Divadelním klubu Tylova domu v Poličce, si Vás dovolujeme co nejsrdečněji pozvat. Autoři si dali za cíl propagaci nejen této malebné lokálky, ale rovněž jejího okolí a film tak přibližuje kromě historie místní dráhy také historii okolních měst a obcí, jednotlivé památky, přírodní zajímavosti nebo možnosti turistického či sportovního vyžití, a to jak v létě, tak i v zimě.

Filmaři strávili u kolejí místní dráhy a v jejím okolí nejeden den a za účelem filmování byl dokonce vypraven mimořádný vlak s historickým motorovým vozem M240.0113 „Singrovka“, který patří Klubu přátel kolejových vozidel Brno. Kromě jiných se na natáčení filmu významnou měrou podílel i náš spolek, kdy jsme zajistili například odborný komentář k historii lokálky, vypravení mimořádného vlaku nebo kompars pro natáčení, včetně dobových stejnokrojů.

Premiéra filmu bude součástí cyklu přednášek na téma „Historie, přítomnost a možná budoucnost Poličské lokálky“, na němž se od pánů Pavla Stejskala, Josefa Vendolského, Martina Hájka nebo Petra Tejkla, jež jsou odborníky na poli železniční dopravy, dozvíte nejen mnoho zajímavostí z její historie a současnosti, ale také například to, proč každý Švýcar jede vlakem v průměru až 50x ročně, jak vypadá moderní regionální železnice nebo fungující integrovaný dopravní systém a především to, jak by v budoucnu mohla vypadat i naše lokálka a doprava na ní.

Pro bližší informace můžete využít e-mail policskalokalka@gmail.com nebo telefon 724 585 442. Více informací bude zveřejněno také na našem profilu „Poličská lokálka“ na facebooku, kde nás můžete rovněž kontaktovat.

Těšíme se na setkání s Vámi :-)

10. 12.  (15:30–19:30)
Vrchlického 53, Policka
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT