Tvořivá dílna, kde se naučíte plstění
KDY: 2. 11. od 8:00 hod.
KDE: Městské muzeum a galerie ve Svitavách 
ZA KOLIK: 600 Kč

Pod vedením výtvarnice Edity Bártlíkové se naučíte proměnit vlnu v krásné loutky. Možnosti tvoření z tohoto materiálu jsou opravdu rozmanité. Začneme malými předměty, jako jsou prstové loutky, drobné figurky… pro zvládnutí techniky plstění. Poté je možné se pustit do vytváření předmětů dle vlastní fantazie. Maximální počet účastníků je 10 osob.

Stravou proti zánětu 
KDY:
 2. 11. od 10:00 hod.
KDE: Zámecký pivovar Litomyšl
ZA KOLIK: 120 Kč

Stravou proti zánětu, to je název přednášky MUDr. Davida Freje.

Hubertova jízda
KDY:
 2. 11. od 11:00 hod.
KDE: Smetanovo náměstí Litomyšl
ZA KOLIK: neuvedeno

Hubertova jízda - Memoriál Miloše Glänznera bude zahájena v 11:00 průvodem na Smetanově náměstí za doprovodu dechové hudby Dolnovanka. Ve 13:00  proběhnou soutěže vozatajů a jezdeckých koní, doprovodný program pro děti a dospělé (Suchý rybník) a v 19:00 večerní posezení, kde zahraje skupina Kdo má čas v čele s Radkem Klusoňem (Lidový dům). Výtěžek z akce bude věnován Farní charitě.

Mezinárodní festival outdoorových filmů
KDY:
 3. 11. od 14:00 hod.
KDE: Music club Kotelna Litomyšl
ZA KOLIK: 50 Kč

Stalo se již tradicí, že litomyšlské zastavení bývá odstartováno besedou. Ani letos tomu nebude jinak. Kateřina Plíhalová bude v neděli 3. listopadu od 14.00 hodin vyprávět, nadneseně řečeno, o vycházce mezi Mexikem a Kanadou. Trasu dlouhou 4.260 km šla 5 měsíců. Jak s touto krásou naložila? Přijďte si poslechnout!

Dětská skupina Čiperkové pobaví všechny generace
KDY:
 3. 11. od 15:00 hod. 
KDE: Smetanův dům Litomyšl
ZA KOLIK: 160 Kč

Děcka, Čiperkové přijedou do Litomyšle, to je pecka! Čiperkové - nejpopulárnější dětská kapela v ČR. Zpívají písničky, které baví děti, rodiče, babičky i dědy. Přijďte si s nimi zazpívat, zatancovat, zablbnout a taky se vyfotit.

Kocour v botách
KDY:
 3. 11. od 15:00
KDE: Divadlo Trám Svitavy
ZA KOLIK: 80 Kč

Veselý příběh na motivy známé pohádky bratří Grimmů, u kterého si s námi zamňoukáte známé mňaulodie.

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers
KDY:
 3. 11. od 19:00 hod. 
KDE: Fabrika Svitavy
ZA KOLIK: 490 Kč

Hudební skupina Ondřeje Havelky se zabývají autentickou interpretací populární hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým. Pestrý repertoir zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra, sweet and hot, od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big-bandů.