"Na facebooku a instagramu je zároveň množství jiných falešných profilů, které se za Helenu Vondráčkovou vydávají. Je to už několikátý odporný atak na fanoušky zpěvačky. Je s podivem, že administrátoři facebooku a policie jsou v klidu a nekonají," uvedl manažer Vondráčkové Martin Michal.

Evan Rachel Woodová
Už nechci žít ve strachu. Herečka Woodová obvinila Mansona z krutého zneužívání

Podobný problém řeší také Ivana Gottová. Vdova po Karlu Gottovi na facebooku na začátku ledna oznámila, že si někdo opakovaně zřídil falešný profil Karel-Gott a tímto jménem vkládá podvodné komentáře a slibuje výhru.

Zneužití profilů slavných 

Projekt Internetem Bezpečně, za kterým stojí nezisková organizace you connected, upozorňuje na značné množství podvodného jednání v prostředí sociální sítě Facebook. Pachatelé cílí na naivitu běžných uživatelů internetu. Ti se pak obracejí na policii, že jim byla z telefonní faktury či přímo z účtu stržena určitá částka, avšak to už bývá pozdě.

Arnold Schwarzenegger
Nové zjištění: Pradědeček Arnolda Schwarzeneggera pocházel z jižních Čech

"Postup je v případě zneužití profilů slavných lidí podobný. Pachatel založí stejnou fotku, jakou má umělec na svém oficiálním profilu a snaží se prostřednictvím sociálních sítí vylákat peníze. Většina lidí to pochopí, ale někteří se nechají zlákat vidinou nějaké výhry," dodal Procházka.