Smetanova Litomyšl opět nabízí čtyři kombinace pořadů. Prodej končí 5. března.

První balíček obsahuje vstupenky na dny 14., 15. a 16. června a jeho zakoupením zhlédnete oratorium Antonína Dvořáka Svatá Ludmila, galakoncert slavné sopranistky Olgy Peretyatko a vyslechnete díla Smetany, Čajkovského, Musorgského a Borodina v podání Čajkovského orchestru Moskva.

S druhým vstupenkovým balíčkem se můžete těšit na novou inscenaci opery Leoše Janáčka Příhody lišky Bystroušky (21. června), osvěžíte se operním Nápojem lásky Gaetana Donizettiho (22. června) a čeká vás i koncertní provedení Faustova prokletí Hectora Berlioze (23. června).

V pořadí třetí balíček obsahuje zásadní dílo operní literatury 20. století Lady Macbeth Mcenského Újezdu z pera Dmitrije D. Šostakoviče (28. června), tři tematické kontrastní jednoaktové opery Triptych Giacoma Pucciniho (29. června) a koncert romských zpěváčků Hej Romale! (30. června).

Vstupenkový balíček číslo čtyři dává možnost navštívit operu Bedřicha Smetany Dalibor (5. července), volné pokračování mimořádně úspěšného pořadu Sólo pro 100 smyčců II. (6. července) a při Velkém finále – Musica Festiva se zaposlouchat do skladeb k mimořádným událostem (7. července).