deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Uznání palestinského státu: V Evropě existují jasné známky toho, že země v regionu jsou na to připraveny, řekl španělský premiér Sánchez.
Virtuální realita v elektrárně Dlouhé stráně: Návštěvníci díky ní mohou při prohlídce nahlédnout do těch částí elektrárny, kam se při běžných prohlídkách nedostanou.
Lidé se dočkají více peněz: Zástupci vlády a odborů by měli začít jednat o zvýšení platů ve veřejném sektoru v květnu, řekl Jurečka.
Fiala navštíví USA: Bude jednat s prezidentem Bidenem i se šéfem Sněmovny reprezentantů Mikem Johnsonem a dalšími členy Kongresu.
Komplikace pro opravu bazénu v Liberci: Radní zrušili výsledek tendru na opravu městského bazénu za tři čtvrtě miliardy korun. Radnice musí prověřit námitky.
Sejm otevřel jednání o změně regulace potratů: Dolní komora polského parlamentu poslala do druhého čtení čtyři koaliční návrhy na změny stávajících přísných omezení.
Státní zástupce se odvolal v kauze Čapí hnízdo: Jaroslav Šaroch napadl rozsudek, který znovu zprostil viny Andreje Babiše a Janu Nagyovou, uvedla ČT.
Policie znovu prověří Mynářovy kauzy na Hradě: Státní zástupce vyhověl stížnosti prezidentské kanceláře a NCOZ musí znovu zkoumat případy exkanceléře, které odložila.
Policie obvinila řidiče za jízdu na D8: 72letý muž je podezřelý z obecného ohrožení z nedbalosti. Dálnicí jel v protisměru.
Odbory zvažují stížnost k Evropské komisi: ČMKOS ji chce podat kvůli vládnímu záměru zrušit zaručené mzdy ve firmách.
Rusko tvrdí, že odvrátilo útok v Moskvě: Státní agentury uvedly, že FSB zmařila plány skupiny útočníků ze střední Asie proti synagoze v době bohoslužeb.
Vyšetřování vraždy na Mostecku: 49letou ženu obviněnou z vraždy 56letého muže v Želenici poslal soud do vazby.
Slovenští hokejisté z ruské KHL na MS nepojedou: Rozhodnutí oznámil národní hokejový svaz, s tím, že právo reprezentovat mají, ale z různých důvodů hrát nebudou.
Baltimorský přístav přerušil provoz: Blokuje ho zřícený most po havárii kontejnerové lodi. O práci přišlo na osm tisíc lidí.
Belgie vyšetřuje proruské manipulace: Potvrdil to premiér De Croo. Má jít o síť usilující před eurovolbami oslabit podporu pro Ukrajinu.
V Ústí nad Orlicí ochutnávali chlebíčky: Druhý ročník slavnosti připomněl rodáka Jana Paukerta, vynálezce tradičního českého chlebíčku.
Papež plánuje nejdelší cestu svého pontifikátu: František v září navštíví Indonésii, Východní Timor, Papuu Novou Guineu a Singapur, oznámil Vatikán.
Rybáři zachraňují candáty na Lipně: Podél břehů přehradní nádrže pro ně rozmístili šedesátku umělých hnízd.
Ruské úřady nařídily evakuaci Orenburgu: Půlmilionové město v Uralské oblasti ohrožuje stále stoupající rozvodněná řeka, potvrdil starosta pro agenturu TASS.
Sněmovna schválila vyšší příspěvek na péči: Poslanci přijali koaliční návrh, nejnižší stupeň podpory zůstane beze změny. Hasič z Tábora dostal ocenění: Petra Bendu ocenili v celostátním hodnocení za záchranu lidí z auta potopeného v řece. Policie stíhá šéfa libereckého Syneru: Podnikatele a prezidenta hokejového klubu Petra Syrovátku obvinila v souvislosti s korupční kauzou na radnici.
Vlak srazil osobu u smíchovského nádraží: Na místě zasahují hasiči, z vlaku evakuují 300 cestujících. Provoz na trati do Řeporyjí je přerušený do asi 13 hodin.
České firmy okradli podvodníci: Vydávali se za francouzské firmy, za objednané zboží neplatili, případ prověřuje policie.
Jindřichohradecká úzkokolejka má znovu dopravce: Na trati mezi jižními Čechami a Vysočinou má provoz zajistit Gepard Express, rozhodly oba kraje.