"K požáru rodinného domu do Mikulče vyjíždělo v sobotu ve 20.53 hodin sedm jednotek hasičů. Objekt byl neobývaný a při příjezdu hasičů na místo byl celý v plamenech. Požár zasáhl převážně dílnu a hospodářskou část, která je spojená s domem. Obytnou část se podařilo hasičům uchránit před plameny. Z hořícího objektu hasiči vynesli deset slepic a tlakové lahve. Ty mohly způsobit explozi," sdělila k zásahu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Na místo byl povolán i pracovník elektrických rozvodných závodů, aby zajistil vypnutí elektrického proudu. Požár hasiči dostali pod kontrolu v sobotu ve 21.53 hodin. "Zcela zlikvidovat se požár podařilo v neděli v 8.44 hodin. Hasiči museli postupně rozebrat ohořelé konstrukce a dohasit ohniska," dodala Vendula Horáková. Na místo přijela vyšetřovatelka hasičů, která od sobotních večerních hodin zjišťovala příčinu vzniku požáru. Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun, převážně byly zničeny truhlářské stroje.

"Vyšetřovatelka na místě v neděli dopoledne zjistila, že příčinou vzniku požáru bylo zanedbání předpisů, a sice uložení hořlavých látek v blízkosti kamen," uvedla mluvčí hasičů Horáková. Stačila tak jedna jiskra a požár byl na světě.

Velký požár domu a dílny v Mikulči.