Jak uvádí mluvčí hasičů Vendula Horáková, v neděli v 19:23 vyjeli dobrovolní hasiči z Krouny a Proseče do Pusté Kamenice, aby se připojili ke kolegům z Poličky a Pusté Kamenice při hašení požáru, který vypukl v jednom ze zdejších rodinných domů.

Žena měla mít na stole v kuchyni adventní věnec se zapálenými svíčkami. V jeho blízkosti začala manipulovat s lahví technického benzínu tak neopatrně, že se výpary vzňaly. V mžiku hořel nejen adventní věnec a podhledy, ale plameny popálily i ženu v obličeji a dekoltu. Další dvě ženy se snažily oheň uhasit a přitom se nadýchaly zplodin hoření.

„Posádky zdravotnické záchranné služby ošetřily tři zraněné. Mladé ženě byly ošetřeny popáleniny v obličeji a dekoltu speciálním gelem, který zastavuje prohlubování popálenin a začíná léčit jejich příčinu. Během transportu do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady jí byl mimo jiná léčiva i kontinuálně podán kyslík. Dalším dvěma ženám nadýchaným zplodinami hoření byl taktéž podán kyslík a s ním transportovány na Interní ambulanci Nemocnice Chrudim,“ uvedl mluvčí zdravotníků Aleš Malý.

Požár se hasičům podařilo zcela zlikvidovat sedm minut před osmou večer. Jelikož plameny zasáhly i podhledy místnosti, hasiči podle Horákové používali k odhalení ohnisek požáru termokameru.

„Majitel domku spolu s vyšetřovatelem předběžně stanovili škodu na 150 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši čtyři miliony korun,“ dodává Vendula Horáková.