Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen na druhý svátek vánoční v 20. 55 hodin v Jedlové. Došlo zde k požáru kravína.

"První hodina zásahu byla pro hasiče zřejmě nejnáročnější, protože jednotky musely evakuovat zhruba 200 jalovic a telat. Hašení bylo prováděno několika proudy vody a zásah musel probíhat v dýchací technice," sdělila mluvčí hasičů Vendula Horáková. Hasiči si zřídili čerpací stanoviště pro dostatečný přísun vody na místo zásahu. Požár hasiči dostali pod kontrolu ve 21.33 hodin a zcela zlikvidován byl až ve 22.43 hodin.

Ilustrační foto
Město, kde se parkovné neplatí... Svitavy od ledna dají všem půlhodinu zdarma

Hasiči v kravíně provedli průzkum výškovou technikou. "Plameny mimo jiné zcela zničily jeden traktor a druhý je poškozený," dodala Horáková. Až do rána na místě zůstali dobrovolní hasiči. Škoda byla předběžně vyčíslena na 2,5 milionu korun. Příčina požáru je v šetření.

Profesionální hasiči v Pardubickém kraji 26. prosince zaznamenali šestnáct výjezdů, z toho pět požárů. Tři jednotky hasičů likvidovaly v 21.05 hodin v Miřeticích požár bagru. Předběžná škoda byla vyčíslena na 400 tisíc korun.