Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen v sobotu navečer v Poličce, kde došlo k požáru starého objektu. Na tísňovou linku byl požár ohlášen v 17.36 hodin. Při příjezdu prvních hasičů byla již celá střecha v plamenech.

"Stavba o rozloze zhruba 40 krát 15 metrů byla volně přístupná, bez dveří a opuštěná. Zděný objekt byl plný naskladněných balíků slámy. Hasiči se rozdělili do dvou úseků. Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu v 18.23 hodin," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková. Majitel objektu na místo zajistil nakladač pro vyvážení balíků.

"Podle vyšetřovatele hasičů do objektu měl kdokoliv přístup, a to jak děti, tak i lidé bez domova. Příčinu vzniku požáru vyšetřujeme," dodala Horáková.

Hasiči zůstali na místě až do rána. Celou noc vyskladňovali balíky slámy z objektu a dohašovali ohniska. „Provedena byla částečná destrukce objektu k zajištění lepší manipulace s balíky. Na místě jsou i jednotky zajišťující týlové zabezpečení,“ sdělila operační důstojnice Alena Cejpová. Hasiči zůstanou na místě požáru i v neděli. 

Škoda byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun, z toho 100 tisíc na balíkách se slámou.