Na místo vyjelo deset hasičských jednotek z Litomyšle a okolních obcí. „Při příjezdu hasičů na místo byl již celý objekt v plamenech. Velitel zásahu nechal nasadit potřebné proudy k likvidaci požáru. Ve čtvrt na deset se podařilo hasičům dostat oheň pod kontrolu,“ uvedla Vendula Horáková, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

Při hašení nebylo jasné, zda se v domě někdo nenachází. Objekt byl ale prázdný a určený k prodeji. Hasiči likvidovali požár dlouho do noci. Práci jim ale ztěžovala odlétávající střešní krytina a navíc hrozilo, že může oheň zasáhnout také okolní domy. „Následně hasiči rozebrali střešní konstrukci a zjistili všechna možná skrytá ohniska. Do rána hlídali dům dobrovolní hasiči, aby nedošlo znovu k zahoření,“ dodala Vendula Horáková.

V pátek pokračovalo vyšetřování příčiny požáru.

Na vyšetřování požáru domu se podílí také kriminální policie. „Pátráme po pachateli, který 28. října mezi 19. a 20. hodinou vnikl do rodinného domu a v půdních prostorách prozatím nezjištěným způsobem založil požár. Následným rozšířením ohně došlo k prohoření půdních prostor rodinného domu a k prohoření střechy,“ uvedla policejní mluvčí Anna Štegnerová. V pátek dopoledne policie ohledala místo činu. Na místo byl přizván i speciálně vycvičený služební pes. „Fenka Candy na půdě označila místo, kde se pravděpodobně nacházela hořlavá látka. Všechny nalezené stopy kriminalistický technik zajistil a nyní budou podrobeny odborné expertíze,“ dodala Anna Štegnerová.

Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání poškození cizí věci a porušování domovní svobody.

Škoda podle předběžných odhadů přesáhne jeden milion korun.