Na místě zasahovalo osm jednotek a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. „Při příjezdu první jednotky na místo byla již střecha v plamenech. U objektu byla plechová střecha a na půdě uskladněné seno. Při zásahu se začaly propadat stropy u 

Požár rodinného domu v PoličceZdroj: HZS Pardubického kraje

hospodářské části objektu, a tak hasiči nemohli zasahovat uvnitř. Museli vytvořit otvory do střechy a postupně začít vyskladňovat seno a další materiál,“ přiblížila zásah mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Požár hasiči dostali pod kontrolu v 9.15 hodin. Při hašení využili i zařízení Cobra. „Cobra je schopná pomocí vysokotlakého proudu vody s abrazivem proříznout jakoukoliv konstrukci. Proud vody prořízne do místnosti otvor o poloměru dva milimetry a do místnosti se vpraví voda roztříštěná na miniaturní kapičky, které s minimální spotřebou vody požár uhasí,“ vysvětluje Vendula Horáková.

Požár poškodil většinu objektu. Podařilo se ale zachránit část obytného domu, což je asi čtvrtina z celého objektu. „Škoda byla předběžně vyčíslena na dva miliony korun. Příčinou vzniku požáru byl s největší pravděpodobností zazděný trám v komíně,“ dodala Vendula Horáková.

Ilustrační foto.
Pod koly auta zahynula srna