Dnes (přesně v jedenáct hodin) došlo na mostě u průmyslové zóny u Linhartic před příjezdem do města ve směru od Olomouce k požáru kamionu. Na místě, kde se aktuálně opravuje jeden jízdní pruh a provoz je zde řízen semafory, zasahovaly tři hasičské jednotky.

"Při příjezdu hasičů byla již celá kabina vozu v plamenech. Z automobilu unikaly provozní kapaliny, které hasiči zachytávali pomocí sorbentu. V nádrži bylo ještě zhruba 200 litrů. Velké množství nafty přečerpali hasiči do přivezených nádob. Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu v 11.16 hodin," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Podle předběžného odhadu došlo pravděpodobně k technické chybě, která způsobila zahoření. "Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada v motorovém prostoru," upřesnila Horáková.

Záchranáři zdravotnické služby u nehody nezasahovali. "Bylo to bez naší přítomnosti. Řidič už byl dávno venku, než začalo hořet, stačil vyskočit," uvedl tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

Policie dlouho odkláněla dopravu v obou směrech přes centrum města. Uzavírka měla skončit zhruba kolem druhé hodiny. Nakonec ale bylo všechno jinak. "Pro kamion jede odtah, který je aktuálně někde u Brna," uvedla kolem čtvrt na čtyři svitavská policejní mluvčí Hana Kaizarová.

S uzavírkou měli řidiči počítat přinejmenším do páté hodiny odpoledne. Naposledy, kdy byla silnice u Moravské Třebové uzavřena (jen o několik desítek metrů dál) způsobil provoz odkloněný přes město dopravní kalamitu, včetně poruchy vodovodního řadu. A situace se opakuje. "Jsou ucpané komunikace ve městě, Brněnská a Svitavská ulice. Údajně to mělo být na dvě hodiny. Volal mi saniťák z rychlé, že nemohli s pacientem do nemocnice, ale říkal jsem mu, že s tím nic neudělám. Nevím, jak je objížďka nastavená, to je záležitost státní policie," hodnotil situaci starosta města Miloš Izák.

Policie řídila dopravu kyvadlově až do čtvrt na osm. Pak se vše vrátilo k normálu.