„Seník s naskladněným senem a slámou zasáhly plameny na dvou místech. Při příjezdu hasičů byl již celý plechový objekt o rozměrech přibližně 80 x 20 metrů v plamenech. Hasiči se museli soustředit zejména na ochlazování objektů v těsné blízkosti požáru. Jednalo se o stojící kravín plný krav a silážní jámy. Přes obrovský žár se hasiči nedostali až k samotnému seníku. Hašení komplikovalo obrovské a neúnosné horko i velmi špatný přístup do objektu,“ sdělila k náročnému zásahu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Na seníku se zřítila střecha. Pomocí nakladače byly vyváženy ohořelé balíky slámy a sena do silážní jámy a následně prolity vodou. „Pro hasiče byl zařízen pitný režim. Na místo velitel zásahu nechal povolat vrtulník, který ale nepřiletěl, protože v době likvidace této události zasahoval u jiného požáru,“ dodala mluvčí Horáková.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 17 milionů korun. Příčinu vzniku požáru stále vyšetřují hasiči. Vyšetřovatelka si vyžádala specialisty z oboru elektro z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR z Lázní Bohdanče.

Po celou noc bylo na místě šest cisteren. Hasiči halu ochlazovali a objekt střežili tak, aby se požár dále nerozšiřoval.

Požár seníku v Opatovci u Svitav.
Šestnáct jednotek hasilo požár seníku, vznikla škoda za 17 milionů