"V pátek ve 22.22 hodin byl nahlášen požár jednoho objektu na svitavském náměstí. Požár je již uhašen, naštěstí není nikdo zraněn," informovalo ještě v noci město. Na místě zasahovalo několik hasičských jednotek.

"Bylo to hrozné, bydlíme naproti," uvedla Julianna Babůrková.

"V pátek 7. ledna ve 22.20 hodin byl na krajské operační a informační středisko hasičů oznámen požár řadového domu na náměstí ve Svitavách. Jednalo se o prodejnu.  Na místo bylo vysláno pět jednotek hasičů – profesionální hasiči ze Svitav a dobrovolné jednotky z Březové nad Svitavou, Svitav, Opatova a Radiměře," uvedla mluvčí HZS Pardubickéhokraje Vendula Horáková.

Při příjezdu první jednotky na místo byl celý objekt zakouřen. Plameny zasáhly přízemí domu a první patro. Požár se snažila uhasit jedna osoba, která utrpěla popáleniny a byla zdravotnickou záchrannou službou ošetřena. Uvnitř objektu byl velký žár, zásah byl hasiči veden zvenku i zevnitř objektu.

"Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu v 23.10 hodin a zcela zlikvidován byl ve 23.51 hodin. Následně byl zakouřený objekt celý odvětrán přetlakovou ventilací. Na místo se dostavili vyšetřovatelé, kteří v pátrání po příčině vzniku požáru pokračovali během sobotního dopoledne. Na místo byli povoláni i specialisté z oboru elektro z Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč," dodala.

Škoda vznikla nejen na objektu, ale i na zboží v předběžné výši 5 milionů korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 10 milionů korun. Příčinou vzniku požáru je podle Horákové pravděpodobně technická závada na elektroinstalaci. 

Hasiči jsou i v sobotu ráno v objektu a pokračuje vyšetřování příčiny požáru.

Na místě zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči ze Svitav a také jednotky z Radiměře, Březové nad Svitavou a Opatova.

V pátek v noci hořelo v obchodě na svitavském náměstí.V pátek v noci hořelo v obchodě na svitavském náměstí.Zdroj: Město Svitavy