"Při výbuchu byly zraněny dvě osoby. S popáleninami je záchranná služba převezla na popáleninová centra do Hradce Králové a Brna,“ sdělil operační důstojník svitavské policie. Na místě zasahovali také profesionální hasiči ze Svitav.

Během krátké doby se jedná už o druhý výbuch plynu ve svitavském okrese. Minulý týden explodoval při výkopových pracech přípojkový sloupek zemního plynu ve Svitavách Lačnově.

Tisková zpráva HZS Pardubického kraje

V pondělí 23. června 2008 v 16.50 hodin byli hasiči ze Svitav, Rohozné a Březové nad Svitavou přivoláni do obce Rohozná, kde došlo k výbuchu. Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že ve sklepě rodinného domu manipuloval 26letý muž s nádrží na LPG. Jednalo se o tlakovou nádobu o objemu 60 l vymontovanou z automobilu, kterou se snažil rozebrat. Muž se domníval, že je prázdná. V okamžiku, kdy povolil šroubení hlavního ventilu, došlo k úniku plynu do místnosti a následně i do sousední prádelny, kde jeho matka topila v kotli a vyvařovala prádlo. Muž stačil utéci. Poté došlo k výbuchu a následně k požáru. Z domu však nestačila utéci jeho matka ani její druh, který se dokonce snažil požár uhasit. Pro dvě zraněné a popálené osoby přiletěly dva záchranářské vrtulníky a transportovaly osoby do nemocnice. Hasiči požár dostali pod kontrolu v 17.16 hodin a zcela ho zlikvidovali v 17.29 hodin. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 až 30 tisíc korun.