V klání pořádaném zdravotní pojišťovnou a Společností pro výživu získala druhé místo. Z osmdesáti osmi škol se probojovala do finále a kuchařky vyrazily vařit do Prahy před porotu.

Stříbrné menu

„Uspěly jsme s rybí polévkou s opečenými rohlíčky. Pak jsme připravily krůtí medailonky zapečené s brokolicí a sýrem, barevný kopečkový kuskus a jako dezert jsme měly celozrnný řez s oříšky s tvarohovým krémem a čerstvým ovocem," popisuje dobroty, se kterými si kuchařky na soutěži vybojovaly stříbro, vedoucí jídelny Hana Bolcková. Běžně si na tolika chodech děti ani dospělí nepochutnají, ale co jim kuchařky vaří, to jim chutná. „Mně tady chutná všechno, jen ze zdravotních důvodů nemohu mléko. Nejvíc mi chutná rajská omáčka," říká jeden z dětských strávníků Jiří Haidinger.

Stříbrná školní jídelna vaří kolem šesti set obědů a strávníci si mohou denně vybrat ze dvou jídel. Kuchařky se jim snaží nabízet hlavně ta zdravá. Vedoucí Bolcková říká, že je chtějí naučit zdravě jíst a docela se jim to daří. „Chceme hlavně děti vést ke správnějšímu způsobu stravování. Zdravá jídla jim dáváme ze začátku spíše ochutnat. Děti si docela lehce zvykají na nové chutě," tvrdí vedoucí školní jídelny.

Ne všechny děti ale snědí vše, co na talíř dostanou. „Pokud snědí všechno, je to pro nás odměna, protože víme, že jim to, co jsme navařily, chutná," vysvětluje Hana Bolcková.

Podle kuchařky Jitky Vykydalové je o mnoho jednodušší poslat do soutěže po internetu zdravé menu, než ho pak vařit a připravovat pro porotu. Měly jsme trochu trému, musely jsme před porotou každé jídlo okomentovat. Jídla ale obhajovala naše vedoucí. Pro nás bylo i stresující, že vaříme v jiné kuchyni, navíc se dvěma dalšími družstvy," popisuje záludnosti soutěže kuchařka.

Propagace školy

Jitka Vykydalová i její kolegyně to ale zvládly na stříbro. Na své kuchařky je dnes pyšné i vedení školy. Zástupkyně ředitele Jana Pazderová souhlasí, že je to výborná propagace. „Jsme rádi, že se u nás vaří dobře a nejdůležitější je, že to chutná dětem. Vylízaný talíř je vždy vizitkou dobrého jídla," konstatuje s úsměvem zástupkyně Pazderová.

I když měly kuchařky při samotném soutěžním vaření trému, jsou odhodlané zkusit příští rok získat zlato.