„Oblíbili jsme si mléčné výrobky z mlékárny v Městečku Trnávka. Moc nám chutnaly. Byly to nejkvalitnější sýry, zákysy, jaké bylo možné na trhu koupit," posteskla si Marie Luňáčková. Chutné a taky kvalitní mléčné výrobky lidé postrádají. Co bude dál?

Od Nového roku z pultů zcela zmizely salámové sýry, jemný tvaroh, vynikající smetana, zákysy a další mléčné výrobky, kterými se podnik v Městečku Trnávka stal vyhlášeným široko daleko. „Výroba vlastních značkových produktů skončila už v listopadu a do konce roku se doprodávaly zásoby. K prvnímu lednu mlékárna skončila s prodejem výrobků pod vlastní značkou," potvrdil Andrej Čírtek, mluvčí společnosti. Nevyloučil, že se ještě v prodejní síti mohou vyskytovat zbytky produkce z loňského roku.

Moderní mlékárna

Technologickým vybavením se jedná o jednu z nejmodernějších mlékáren v republice. Modernizace provozu vyšla na tři sta milionů korun. Zásoby jsou doprodané, nová výroba je zatím v nedohlednu. Lidé chtějí znát, zda bude obnovená, nebo jestli hrozí, že tento podnik už navždy zůstane uzavřený. „Je slušná šance, že mlékárna bude do budoucna fungovat jako výrobní a zpracovatelský závod. Tak funguje bez přerušení i nyní, když zpracovává mléko na zakázku pro různé producenty," uvedl Andrej Čírtek. Ti si mléko a smetanu prodávají pod vlastní značkou.

Jenže je tu velké „ale". „Není vysoká pravděpodobnost, že by mlékárna v současném vysoce konkurenčním prostředí na trhu s mléčnými výrobky obnovila výrobu produktů pod vlastní značkou," přiznal mluvčí.

Výroba sýrů a dalších mléčných produktů je zastavená. V podniku zůstala jen hrstka lidí. Podle Andreje Čírtka společnost v současné době zaměstnává třicet osm lidí. Zpracování mléka na zakázku pokračuje. Tanky denně protečou tisíce litrů mléka.

Pasterace

Pracovníci mají v některých částech mlékárny stále co dělat. Nejdůležitější součástí mlékárny je pasterační jednotka. „Zde se syrové mléko tepelně ošetřuje, odděluje se smetana od mléka," popisoval jednatel společnosti Přemysl Škařupa. K jednotce patří samozřejmě i technické zázemí, kde mají pracovníci kompletní přehled, jak jednotlivé části procesu probíhají. „Sledují různé technologické parametry zpracování mléka, jako například teplotu, hodnotu pH. Tedy to, co je pro daný proces podstatné," vysvětlil jednatel. Jako v jiných podnicích i zde musí dodržovat stanovené limity, aby byl proces z technologického hlediska v pořádku. Plně využívaná je také čistící jednotka na jednotlivé tanky a trasy.

Laboratorní rozbory

I když se to ani nechce věřit, denně v mlékárně zpracují zhruba osmdesát čtyři tisíc litrů mléka od dodavatelů, kteří pak smetanu a mléko prodávají pod vlastní značkou. Využívaná je proto také laboratoř. „Denně provádíme u odstředěného mléka a u smetany stanovení titrační kyselosti, teploty, tučnosti, průkaz pasterace. U odstředěného mléka dále provádíme stanovení hustoty," vysvětlila mistrová výroby Lenka Báčová. Veškeré hodnoty zaznamenávají do laboratorního deníku. Rozbory provádí jak při napouštění mléka do tanků, tak i do cisteren. „U každé zásoby mléka provádíme mikrobiologický rozbor na stanovení polyformních organismů. Jedenkrát týdně provádíme rozbor na stanovení kvasinek a plísní jak u smetany, tak i u mléka," upřesnila Lenka Báčová.

Všichni doufají, že se výroba opět rozběhne. I když je v mlékárně výroba sýrů zastavená, obrovské vany jsou stále plné solného roztoku, ve kterém se vysolovaly sýry. Vůně je silně připomíná. Podle Přemysla Škařupy lázeň neustále udržují, aby se neznehodnotila. Sýrárna a tvarohářské výrobníky, kde klasickou technologií vznikal výborný jemný tvaroh, ale osiřely.

Naděje?

Jaké jsou vyhlídky na případného kupce, který by mlékárně opět vdýchl život a vrátil lidem práci a spotřebitelům jejich oblíbené sýry a tvaroh? „Vzhledem k tomu, že se jedná o tradiční a technologicky velmi moderní mlékárnu, pravděpodobnost je slušná. Nejprve se ale musí dát do pořádku hospodaření mlékárny, na čemž se nyní pracuje," konstatoval mluvčí společnosti Andrej Čírtek.

„Nejvíc nás mrzí, že tady byla vybudovaná nová mlékárna vybavená moderními technologiemi a dodávala jedinečné výrobky. To mrzí nejen zemědělce, ale hlavně spotřebitele. Zrající sýry, smetany a další produkty neměly v republice konkurenci," konstatoval ředitel svitavské agrární komory Josef Gracias. Nejenže lidé přišli o pracovní místa, dodavatelé o zpracovatele mléka, ale všichni jsou ochuzení o kvalitní výrobky, na které byla mlékárna koncipovaná a hlavně je uměla vyrobit.

Co s ní bude? Skončí nebo někdo převezme technologie, převeze je jinam? Lidé se ptají. Výrobců je po republice spousta, podle spotřebitelů ale speciální smetanu a sýry žádná mlékárna nevyrobí.