Ti, kteří se v pátek přišli podívat do Zahrady v akci na okraji Litomyšle, určitě neprohloupili. Na jednom místě viděli spoustu zajímavých zahradních pomocníků a navíc si je mohli i vyzkoušet. „Prezentovali jsme zahradní traktory, malou komunální techniku, větší komunální techniku, sekačky, křovinořezy, motorové pily, dále elektronářadí pro řemeslníky," upřesnil Miroslav Lustyk, jednatel společnosti. Zkrátka nepřišli ani rodiče s dětmi. Zatímco si dospělí prohlíželi techniku, děti se zabavily v hracím koutku.

Prezentaci litomyšlská  společnost připravila už potřetí, aby si lidé mohli stroje nejen prohlédnout. „Aby si je také vyzkoušeli v akci, to znamená na trávě, v běhu, aby si mohli případně porovnat rozdíly mezi jednotlivými stroji," vysvětlil Miroslav Lustyk. Lidé tak budou mít snazší rozhodování, až si nějakého pomocníka pořídí.

Navíc firma Zahrada v akci je jedinou v širokém okolí, která tento předváděcí den pořádá. „Rádi bychom vytvořili tradici. V porovnání s předchozími dvěma lety jsme letos předváděli více strojů. Dodavatelé a výrobci vědí, že podobné akce mají pro zákazníka smysl," řekl Miroslav Lustyk. Pracovníci firmy Zahrada v akci  v Litomyšli poskytují na veškerou mechanizaci, kterou nabízejí, také kompletní servis.

Lidé nepřišli ani o názornou ukázku. Odborníci ze společnosti Arbor Group, která se zabývá rizikovým kácením a komplexní péčí o dřeviny, předvedli návštěvníkům ošetření vzrostlých stromů.  Společnost zajišťuje odborné posudky na dřeviny, jejich následné ošetření, ale také  výsadbu zeleně.
Firma Zahrada v akci v Litomyšli bude v podobných předváděcích akcích pokračovat. Prozatím byly pouze jednodenní, organizátoři ale nevylučují, že by jedna z příštích akcí mohla být i vícedenní. 

Provozní doba

Zahrada v akci 
Na Lánech 105, 570 01 Litomyšl

V zimním období
Pondělí – pátek 8.00 – 17.00 , Sobota 8.30 – 11.30
Jaro, léto, podzim
Pondělí – pátek ⋌8.00 – 17.30, Sobota 8.30 – 11.30