V současné době probíhá výstavba budoucího sídla. Hala za šedesát milionů korun umožní rychlejší zpracování masa a rozšíření nabídky. Navíc přinese třicet nových pracovních míst.

Již na podzim v roce 2007 bylo rozhodnuto o vybudování platformy pro maso a masné výrobky. Stalo se tak na základě dobrých zkušeností s obdobnými provozy provádějící logistické služby pro ovoce, zeleninu a ryby.

„Hlavním cílem celého projektu je vytvoření předpokladů pro úpravy masa podle potřeb zákazníků. Chceme pružněji reagovat na objednávky prodejen Makro, držení zásob obrátkových nebo trvanlivých položek, přímé nákupy masa od výrobců včetně zahraničních, snížení ztrát. Tím chceme zlepšit servis a nabídku výrobků včetně ekonomiky prodeje,“ sdělil manažer Radim Kovács.

Plný provoz je naplánován na začátek října, kdy bude otevřena nová hala. Do platformy pro zpracování a distribuci masa investuje společnost šedesát milionů korun.

Vytvoří přibližně třicet nových pracovních míst v regionu. Současně také podpoří místní dodavatele masa a farmáře. Výstavba platformy byla zahájena v únoru 2010. Plné zprovoznění se očekává na konci srpna roku 2011.

(re)