Destinační společnost Východní Čechy je organizátorem dvoudenního setkání zástupců informačních center, které začne ve čtvrtek 3. prosince odpoledne v bývalém okresním městě.

Předání zkušeností, odborné semináře

Podobná setkání se v Pardubickém kraji konají pravidelně. Novinkou akce, která se připravuje do Ústí, je skutečnost, že se poprvé sejdou pracovníci „íček“ z obou krajů, tedy Pardubického i Královéhradeckého. „Setkání má dvě roviny. Lidé z center obou krajů budou informováni o novinkách, o turistických portálech, do kterých přispívají, o plánech v oblasti cestovního ruchu a možnostech spolupráce. Připraveny jsou ovšem také odborné semináře, které jsou pro ně profesně zajímavé, konkrétně ´nové trendy v oblasti marketingu cestovního ruchu´ a ´základy efektivní komunikace´,“ řekl včera Orlickému deníku Josef Rychter z Destinační společnosti Východní Čechy.

Jak dodal, setkání zástupců infocenter bude mít i společenskou stránku. Ve čtvrtek odpoledne navštíví účastníci Kulturněspolečenské centrum česko–polského příhraničí, kterým je nedávno rekonstruovaná secesní Hernychova vila, večer je potom čeká bowlingový turnaj v moderním Sportcentru Radava.

Prezentace aktivit v našem regionu

Páteční večer v Hernychově vile bude také využit k prezentaci turistických možností na Orlickoústecku, mj. k seznámení s projektem Aktivní turistika a chloubou regionu – unikátní sítí cyklo a in–line stezek, které spojují Ústí nad Orlicí, Letohrad, Českou Třebovou a Choceň. „Marketingovým té〜matem pro rok 2010 budou v Pardubickém kraji Orlické hory, Podorlicko a aktivní turistika. Také proto se setkání koná právě v Ústí nad Orlicí. My tohoto setkání samozřejmě využijeme k prezentaci aktivit, na které můžeme být právem hrdí,“ přiblížila podrobnosti manažerka projektu cyklostezek v Regionu Orlicko – Třebovsko Renata Šedová ze společnosti OHGS.