Partnery letošního ročníku jsou i Úřad práce v Pardubicích a Hospodářská komora Pardubického kraje. Přihlásit se může každý podnikatel, který je alespoň 20% vlastníkem firmy, jež existuje minimálně dva roky a má sídlo v Pardubickém kraji.

Krajské kolo je součástí osmého ročníku soutěže Podnikatel roku v České republice. Zástupce kraje se stal Podnikatelem roku České republiky v roce 2002, kdy zvítězil Kvido Štepánek, ředitel společnosti Isolit-Bravo.

Vítězem loňského ročníku se v Pardubickém kraji stali bratranci Brýdlové ze společnosti Story Design z Vysokého Mýta.

„Kategorie soutěže Technologický podnikatel roku 2007 Pardubického kraje s přínosem v oblasti inovací je v našem kraji v letošním roce vyhlašována poprvé se záměrem podporovat v našem kraji inovace a výrobu s vyšší přidanou hodnotou,“ uvedla Jana Smetanová, členka Rady Pardubického kraje pro rozvoj lidských zdrojů, celoživotní vzdělávání a zaměstnanost.

Vítěze vybere podle mezinárodně platných kritérií nezávislá porota složená ze zástupců podnikatelské a akademické sféry z České republiky. Mezi hlavní kriteria hodnocení patří finanční výsledky, strategická orientace a globální dosah podniku. Hodnocen bude rovněž podnikatelský duch nominovaného, jeho čestnost a poctivost, přístup k inovacím a také míra jeho zapojení do širšího společenství.

Držitel titulu Podnikatel roku 2007 České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční v červnu 2008 v Monte Carlu. Nominační formulář, jehož prostřednictvím může podnikatele do soutěže nominovat i veřejnost, je k dispozici na internetové stránce www.podnikatelroku.cz.

Uzavírka přihlášek do soutěže je 30. listopadu.