Spojení rockového a multižánrového festivalu Rockoupání s poličským pivovarem končí. Pivovar totiž vypověděl podporu i spolupráci s pořadateli oblíbené akce. Doposud ji přitom podporoval všech patnáct ročníků nejen zásobami piva za výhodnou cenu, poskytoval mu také finance na zajištění vybavení pro potřeby akce. Pivovar byl navíc jedním z hlavních partnerů festivalu. Obojí přitom skončí. „Už nejsme ochotni nést vícenáklady. Mohli bychom dodávat pivo za ceníkovou cenu," uvedl včera statutární ředitel Měšťanského pivovaru v Poličce Karel Witz. Dodal také to, že to souvisí i s tím, že od 1. ledna 2016 vejde v platnost opatření ministerstva financí, kdy se každá dodávka bude registrovat individuálně a za plnou cenu, každá pak bude mít svůj registrační kód.

Ukončení podpory pořadatel překvapilo. „Dozvěděli jsme se pouze, že pivovary od podpory obecně ustupují," prohlásil šéf Rockoupání Petr Erbes z pořadatelského Divadelního spolku Tyl.

Znepokojení byli i fanoušci, kteří už se na internetu ptají potom, čím zvlaží vyprahlá hrdla na konci května, kdy startuje už patnáctý ročník. „Tak prý nebude poličské pivko a bude hnus z Hlinska a Černé Hory a tak dále," napsal otráveně do vzkazovníku festivalu uživatel podepsaný jako dan.

„Doufám, že jde jenom o fámu, protože Poličské RCK bez poličského piva prostě nejde! Musí být polička. A koukejte sehnat i Elišku!" vzkázal pořadatelům další fanoušek festivalu Kraťas. Ne, nejde o fámu.

Fanoušci se přesto nemusejí obávat, že by ztráta významného partnera způsobila jednak pořádnou díru do rozpočtu i fakt, že by letos řádili ve vypuštěném koupališti na drsné tóny o limonádě.

Stejné peníze

Prázdného místa se totiž okamžitě chopila skupina Pivovary Lobkowicz. Ta bude nově dodávat nejen svou značku piva, ale mimo jiné se podobně jako dříve domácí pivovar bude podílet i na financování festivalu. „Peníze dostaneme zhruba ve stejné výši, jako tomu bylo během patnáctileté spolupráce s Měšťanským pivovarem. Podporad pivovaru však nebyla zásadní pro příjmy festivalu, rozhodně by to nebylo tak, že kdyby tento partner skončil, festival by skončil," uklidnil příznivce Rockoupání Petr Erbes, který se vstupem pivovaru .

Větší nabídka

„Pro fanoušky to znamená ještě jinou změnu. U stánků naleznou více druhů piv, z nichž si mohou vybrat. Cenová hladina jinak zůstane takřka stejná," upozornil šéf rockové akce. Zatím však neuvedl, na jakou dobu je spolupráce s Pivovary Lobkowicz dojednaná.

Co však zůstane při starém bude podle Erbese i rozmístění stánků. „To záleží na nás a právě jsme diskutovalo o tom, že jejich umíštění zachováme," uzavřel.