Petr Lorenc z firmy H.R.G. spol. s r.o., sídlící v Litomyšli, se stal Podnikatelem roku 2008 Pardubického kraje. Diplom a trofej si převzal v úterý 17. února v Pardubicích z rukou náměstka hejtmana Jana Tichého a zástupce společnosti Ernst & Young, která soutěž ve spolupráci s Pardubickým krajem v tomto regionu vyhlásila již potřetí.

Petr Lorenc začínal tisknout sám v garáži a dnes zaměstnává více než sto čtyřicet lidí. Jeho tiskárna nabízí komplexní polygrafické služby od návrhů přes tisk až k rozvozu tiskovin. „Tiskneme všechno možné včetně třeba obalů na léky. Ocenění mě potěšilo, protože titulem Podnikatel roku se může chlubit málokdo,“ nechal se slyšet pro Deník vítěz soutěže Petr Lorenc.

Společnost patří mezi nejmoderněji vybavené tiskárny v České republice. Petr Lorenc investuje peníze do nových technologií, strojů i vzdělání zaměstnanců. Spolupracuje s polygrafickými školami, kde hledá čerstvé talenty. Jeho cílem je vybudovat tiskárnu, která bude patřit mezi největší na středoevropském trhu. Do podnikání zapojil Lorenc i velkou část rodiny. Postupně ale chce firmu předat zeťovi, aby se mohl věnovat rodině, rybaření a veteránům.
A jak ho vůbec napadlo se do soutěže přihlásit? „Byl to takový momentální nápad. Podal jsem přihlášku, napsal životopis…,“ usmíval se úspěšný podnikatel, který podniká již dvacet let.

Kandidáti na prestižní ocenění musí splňovat určité požadavky. Mezi hlavní kritéria výběru patří finanční výsledky a strategická orientace, ale hodnotí se i podnikatelský duch a čestnost nominovaných kandidátů a rovněž jejich přístup k inovacím a mimopodnikatelské aktivity zaměřené na region.

„Do finálového kola postoupilo v Pardubickém kraji šest firem. Ještě žádný ročník Podnikatele roku nebyl s ohledem na celosvětovou finanční krizi tak důležitý jako ten letošní,“ konstatoval Petr Knap ze společnosti, která soutěž pořádá.
O vítězství Petra Lorence rozhodla nezávislá porota, které předsedal Tomáš Březina, předseda představenstva BEST a držitel titulu Podnikatel roku 2007.