Třináctý ročník soutěže pořadatelé odložili. V areálu firmy, která na Poličsku mimo jiné vyrábí hasičskou techniku nebo nářadí pro požární sport, totiž rozšiřuje provoz. Sto sedmdesát hasičských týmů tedy musí do Širokého Dolu přijet až na jaře.

V současné době firma rozjíždí nové programy výroby dílů pro automobilový průmysl. „Jedná se o několikaleté projekty, jejichž uvedení do provozu trvá zhruba půl roku. Nyní nabíhá sériová výroba,“ potvrdila Jiřina Kryštůfková z firmy Flídr. Zaměstnanci, kteří se rovněž starají o organizaci vyhlášeného klání v požárním sportu, tak byli velmi vytíženi. V době plánovaných závodů nezbyly volné kapacity. „Nejen, že by chyběly prostory, ale i pořadatelé, neboť převážná většina z nich pracuje právě v této firmě,“ sdělil ředitel hasičských závodů Josef Břeň.

Milovníci hasičského sportu ale o oblíbený závod nepřijdou. V Širokém Dolu se uskuteční 16. dubna. Ačkoliv třináctka uvozující plánované závody byla pro hasiče asi opravdu prozatím smolná, podle Josefa Břeně týmy ani nepožádaly o vrácení záloh na startovné.

Dobrou zprávou je, že i když se konání závodů odložilo, rozšíření výroby v obci na Poličsku nabídlo práci dalším šesti desítkám lidí. Nyní zde pracuje 210 zaměstnanců.

Fotografie a videa z loňského ročníku najdete zde: Na memoriálu V. I. Lenina létala vajíčka a padaly rekordy