Prázdno, žádné fronty, ani nervozní daňoví poplatníci. Finanční úřady na Svitavsku hlásí klid, a to i přesto, že termín pro podání daňového přiznání se nemilosrdně krátí.

Potvrdil to i ředitel územního pracoviště ve Svitavách Jan Charvát: „Podání  daňového přiznání probíhá bez problémů, a to jak v Litomyšli, tak ve Svitavách."

Na fronty je brzo?

Snad jen jakýsi náznak fronty se například ve Svitavách objevuje jen ráno před osmou hodinou, kdy na podatelně otevírají a před dveřmi čeká pár nedočkavců.

Jinak se příchozí dlouhého čekání obávat nemusí. „Čekací dobu nejvíce ovlivní samotní daňoví poplatníci tím, jak mají připravené podklady pro daňové přiznání," upozornil Jan Charvát. A vzápětí dodal, že na Svitavsku se  díky zaběhnutému systému s frontami nepotýkali ani v minulých letech.

Zavřou později

Daňové přiznání musí poplatníci podat do konce března. Na úřadech je převezmou ještě v pondělí 1. dubna.
Podle Jana Charváta jsou lidé na Svitavsku naučení nenechávat vše na poslední chvíli. Dlouhých front se neobává ani před koncem měsíce.

Přesto dojde k prodloužení úředních hodin. Od 24. března do 1. dubna budou mít úřady otevřeno v pracovní dny od 8 až do 18 hodin. „Ve Svitavách bude otevřeno i v sobotu 29. března a to od 8 do 12 hodin," upozornil Jan Charvát.

(pš, jš)