Doslova letní teploty posledních dnů lákají ke koupání. Napilno proto mají kvůli blížícímu se zahájení sezony v těchto dnech správci koupališť ve svitavském okrese. Někde by už chtěli první návštěvníky uvítat o víkendu.

Pokud krásné počasí vydrží, chtěli by zahájit letošní sezonu již tento víkend v aquaparku v Moravské Třebové. Podle ředitelky technických služeb Gabriely Horčíkové bude definitivně jasno v pátek. Zásadní novinky pro tento rok nechystají, pouze sníží sazbu za pronájem kurtů. „V těchto dnech probíhá údržba technologií. Pracovníci provádějí drobné stavební úpravy, renovovali také tobogán. Vysazují letničky, stříhají stromy a živé ploty. Doplňujeme mobiliář,“ uvedla Gabriela Horčíková. Ceny vstupného zůstanou stejné jako v loňské sezoně.

Novinky

Čištění, drhnutí, sekání, natírání a dolaďování detailů, tak to vypadá také na koupališti ve Svitavách. Otevřít by chtěli pravděpodobně v polovině června. Pro návštěvníky je připraveno několik novinek. Tou první jsou nové turnikety, které umožní změnu typu vstupného na koupališti. Jsou připravena tři časová pásma, ze kterých si návštěvník bude moci vybrat podle toho, jak dlouho bude chtít zůstat na koupališti. „A aby toho nebylo málo, děti do pěti let budou mít vstup zdarma,“ dodal vedoucí koupaliště Filip Tomanec. Další novinkou je bezplatné wifi připojení v areálu. Lákadlem bude i nafukovací horolezecká stěna umístěná na hladině velkého bazénu a také bodyzorbing.

Zvelebování

Koupáníchtiví Litomyšlané se mohou těšit, že se brány koupaliště otevřou příští sobotu. „Neuvažujeme o tom, že bychom otevřeli dříve,“ uvedl vedoucí koupaliště Zdeněk Kocman. V současnosti provádí pravidelné renovace. Nový nátěr dostaly paluby, natřeli i dno bazénu. Upravují přístupovou cestu u vchodu. Za vstup návštěvníci zaplatí stejně jako minulý rok.

Příští víkend se také otevře koupaliště v Sebranicích. „Sezonu oficiálně zahájíme ve středu prvního června. Na pátek třetího června chystáme k zahájení zábavu,“ řekla starostka Lenka Karalová. Dospělí za vstup na koupaliště zaplatí třicet korun, děti od pěti do patnácti let patnáct.

V pátek třetího června otevře zábava také koupaliště v Cerekvici nad Loučnou. „Renovovali jsme, připravovali jsme se na zahájení sezony,“ řekl nájemce koupaliště Jiří Špringer. Novinky v Cerekvici pro letošek nechystají. Pokud by měli peníze, chtějí, aby za rok přibyla nová atrakce.