Společnost Hedva vlastní u vlakového nádraží areál, který je nyní nevyužívaný.„Hedva ho chce zrevitalizovat a nabídnout k využití pro obchodní centrum,“ uvedl starosta Josef Ošťádal.

Vzniknout by zde mělo hobby centrum, obchodní zóna, ale také parkoviště zhruba pro tři sta aut. „Se záměrem souhlasím, protože tyto prostory pro výrobní účely už použity nebudou,“ tvrdí starosta. Jeho názor ale nesdílí všichni zastupitelé Moravské Třebové. „Město potřebuje výrobu, podnik, kde vzniknou nová pracovní místa. To je podle mě lepší než nějaký obchoďák,“ řekl na zasedání zastupitelů Zdeněk Stupka.

Na pondělním jednání vystoupil také generální ředitel společnosti Hedva Jiří Ošlejšek. „Lidé jezdí nakupovat jinam. Navíc nemáme zájem rozšiřovat výrobu. Máme jednoho zájemce. Zvažuje vybudování potravinářského i nepotravinářského obchodu. Hedva by zůstala částečným vlastníkem. Obchodní centrum tady podle mého názoru chybí,“ sdělil Jiří Ošlejšek.

Proti se ale postavil zastupitel Josef Odehnal. Apeloval na radní. „Ve volebním programu jste měli podporu malých živnostníků. Kam se poděla? Centrum přispěje k jejich krachu,“ oponoval Odehnal. Jiří Ošlejšek ale připomněl, že v centru nabídne investor prostory pro pronájem. Možnosti budou moci využít i podnikatelé z Moravské Třebové.

Zastupitelé zatím v záležitosti nerozhodli. Záměrem se budou podle starosty opět zabývat, až vedení Hedvy podá žádost o změnu v územním plánu města.