Společnost chce totiž v letošním roce postavit novou lisovnu plastů.

„Plánujeme v roce 2010 uskutečnit investici za třicet milionů korun a vybudovat novou lisovnu. V tuto chvíli probíhají analýzy, ve kterém regionu bude pro mateřskou skupinu holdingu nejvýhodnější tento projekt realizovat. Šance, že vyroste právě v Poličce, jsou velké. Vše bude ale záležet na podpoře města,“ sdělil za podnik Ponas Martin Doležal. Jak konkrétně si zástupci firmy podporu představují, ale blíže specifikovat zatím nechtěl.

Navzdory ekonomické krizi, která postihla vloni nejeden podnik, získala poličská firma jak nové zákazníky, tak se k ní vrátili i někteří dříve téměř ztracení. „Jdeme cestou zkvalitňování nejen technologií. Investujeme také do budoucnosti. Zahájili jsme spolupráci na výzkumu s Fakultou strojní Technické univerzity v Liberci,“ dodal ředitel společnosti Robert Záboj. Jak bude spolupráce s univerzitou dále probíhat, závisí na projektu nové lisovny, o kterém se jedná.

Společnost Ponas existuje v Poličce od roku 1950. V současnosti zaměstnává dvě stovky lidí. Vedle automobilového průmyslu dodává třicet procent produkce pro elektroprůmysl a pětina výroby míří do oblasti zdravotní techniky nebo kosmetiky. Více než polovinu výrobků vyváží .

syh, čtk