„Všechno, co se uvaří, se prodá. Stává se nám, že piva máme méně, než bychom potřebovali," řekl Jiří Kohák, který pivo rok vyrábí. Jak sám říká, za tuto dobu získal mnoho zkušeností a naopak mu to vzalo spoustu času, protože výroba piva není jenom o vaření. Doslova opečovávat se musí denně.

V minipivovaru Veselka vaří Jiří Kohák běžně dva druhy piva. Světlou a polotmavou Bedřichovu jedenáctku. Točenou ji mohou zájemci ochutnat pouze u něj. Výjimku tvoří pivní festivaly. Pivo stáčí i do plastových lahví. U příležitosti uvaření první várky připravil i dvanáctku. Ochutnat ji mohli milovníci piva i na pivním festiválku, který majitel pivovaru pořádá.

Vyrábět více piva pro velký zájem v pivovaru zatím nelze. „Navýšili jsme kapacitu v průběhu roku tím, že jsme přikoupili ještě jeden ležácký tank. Na další nám chybí prostory," vysvětlil Jiří Kohák. Kromě vaření piva je litomyšlský sládek i jeho znalec. Chuť na pivo má stále. Rád vyzkouší piva z celého světa. „Hodně mě překvapila atmosféra některých pivovarských restauracích nebo pivnic v Německu a v Rakousku, kde je úplně narváno. Tam to prostě žije trošičku jinak než u nás," popsal jeden ze svých pivních zážitků.

Do dalšího roku by si milovník piva přál, aby vše fungovalo minimálně jako doposud. Zároveň si všiml, že zájem o pivovar je hlavně ze strany pivních turistů, a to z celé České republiky. Litomyšláci spíše chodí posedět do restaurace. Občas si však přijedou i pro soudek piva na soukromou oslavu, což svědčí o jeho popularitě.
„Jsem vinař, ale tohle pivo mi chutná. Jedenáctka i dvanáctka. Je to podomácku udělané, něco jako víno," pochválil litomyšlský mok Dalibor Kejík z Moravy. Že to není s pitím piva místními tak špatné, potvrzuje David Edlman z Litomyšle. „Pivo je dobré, protože je litomyšlské," řekl s úsměvem milovník piva.