Letošní letní sezona městských koupališť byla jednou z nejhorších za mnoho posledních let. Shodují se na tom provozovatelé oslovených plováren.
Proměnlivé počasí s častými dešti návštěvnost snížilo až na polovinu.

„Ještě v polovině to vypadalo, že sezona bude úplně katastrofická, nejhorší za patnáct let. Konec srpna to pomohl trochu dorovnat, nakonec jsme zhruba na dvou třetinách průměrné návštěvnosti,“ řekl provozovatel pardubického koupaliště Cihelna Petr Ministr. Podle jeho záznamů byl oproti loňsku významně nižší počet tropických i slunečných dnů.

Letošek? Propadák!

Ještě více se propadla návštěvnost venkovního koupaliště v Litomyšli na Svitavsku, kam obvykle během léta přijde kolem 70.000 lidí. Nezachránily to ani dva poslední srpnové týdny, které byly velmi slunečné a teplé. „Ve srovnání s loňskem se počet lidí snížil zhruba o 50 procent. Letošek se dá hodnotit jako propadák,“ poznamenal vedoucí plovárny Zdeněk Kocman. Koupaliště v Litomyšli bude otevřeno do poloviny září, ale velký zájem návštěvníků už neočekává.
Podobný pokles zaznamenalo podle jednatele městské firmy Sportovní areály města Chrudim Luďka Marouska i chrudimské koupaliště, které už sezonu skončilo. Běžně na plovárnu během léta přijde kolem 45.000 lidí.

(zr, čtk)