Již pátý ročník soutěží Firma roku a Živnostník roku slibují znovu přehlídku zajímavých podnikatelských příběhů a napínavé boje o prestižní regionální i celorepublikový titul.

Loňskými vítězi byly v Pardubickém kraji firma LUX IDent, vyrábějící bezkontaktní čipy, a již trojnásobná vítězka – pekařka Jarmila Janurová.
V Královéhradeckém kraji byli nejúspěšnější firma na výrobu zemědělských strojů Farmet a výrobce dřevěných podložek Miloš Falta. Českoskalický Farmet pak získal dokonce celonárodní titul Firma roku.

Cílem soutěže je zlepšení podnikatelského prostředí v České republice. Krajské vyhlášení obou soutěží je největší podnikatelskou událostí v roce v každém regionu. Přihlášky do soutěží Firma roku a Živnostník roku je možné podávat do 30. června.

Firmy i živnostníci se mohou registrovat na webových stránkách www.firmaroku.cz a www.zivnostnikroku.cz.
Vyhlášení výsledků soutěží Firma roku a Živnostník roku Pardubického kraje 2010 se bude konat v Pardubicích 8. září. V Hradci Králové proběhne vyhodnocení o den později.

Záštitu nad soutěžemi převzala Hospodářská komora ČR, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a hejtmani všech 14 krajů České republiky. V loňském roce se obou soutěží zúčastnilo přes tři a půl tisíce firem a živnostníků. Od prvního ročníku jejich počet stoupl téměř na dvojnásobek.

(r)