Stavební výstavy se dříve pořádaly pouze ve velkých městech. Společnost Omnis naopak přichází s vystavovateli za stavebníky do menších měst jako jsou Svitavy. „Právě v okolí menších míst je největší stavební potenciál. Proto vystavovatelé z oboru stavebnictví přivítali naši strategii přijít přímo za stavebníky do jejich bydliště,“ uvedla manažerka Daniela Nevtípilová. Letos vystavovatelé představí nové technologie a materiály. Jedním z nosných témat výstavy je vytápění a úspora energie. Hitem je topení využívající infračervené tepelné záření. Několik firem seznámí návštěvníky s výhodami tepelných čerpadel, která se řadí mezi jedny z nejekonomičtějších způsobů vytápění. Taktéž přehlídka krbů a návrhy řešení komínových systémů zaujme každého stavebníka. Vždyť teplo z krbu je nám v blízké již od pravěku.

V současné době, kdy hlavním mottem domácností je úspora energie, nabízí mnoho firem výměnu nebo úpravu stávajících oken. Právě s úsporou energie souvisí i odborné přednášky o regeneraci bytových domů. Dotazy zodpoví poradenská agentura spolupracující se Sdružením bytových družstev a společenství vlastníků. Přednáška začne ve středu v 16 hodin a ve čtvrtek v 15 hodin v předsálí Bílého domu. Zajímavá bude expozice s kameninovou dlažbou s přírodním vzhledem. Bude zde také nabídka venkovních krbů, udíren a zahradního nábytku. Stavebníci rodinných domů si vyberou z nabídky garážových vrat od nejlevnějších výklopných vrat přes nejpoužívanější sekční vrata až po luxusní hliníková rolovací vrata. Jedním z vystavovatelů bude i člen Cechu podlahářů a parketářů. Na výstavě se představí česká firma s prodejem produktů pro pohodový spánek. Tato společnost vlastní vývojové centru, které hledá řešení pro poruchy spánku.

Každý návštěvník se může zúčastnit losování o pravý diamant. Na pozvánkách, které dostanou obyvatelé okresu Svitavy do schránek, je otištěn slosovací kupón. K dispozici bude i na místě. Stačí ho vyplnit a hodit do osudí. Třeba se právě na vás usměje štěstí a stanete se majiteli krásného diamantu.

(dn)