Z bývalé továrny, kde se před řadou let skončilo se zpracováním tabáku, zbyl jen komín. Majitel Jan Bican z královéhradecké společnosti Mocero nechal tabačku srovnat se zemí.

Na pozemku, kde stávala tabačka, trčí mezi rozvalinami už jen tovární komín. Jan Bican má však v rukou povolení také na odstranění této stavby. Ale na komíně má umístěno zařízení telekomunikační společnost. „Z důvodu odstranění komínu požádala společnost Telefónica O2 o umístění dočasné stavby mobilního telekomunikačního zařízení pro přenos signálu mobilního operátora na tři roky od vydání územního rozhodnutí,“ uvedl Roman Poláček ze stavebního úřadu ve Svitavách. Šestatřicet metrů vysoký vysílač by měl stát na stejném pozemku královéhradecké firmy vedle školy.

Komín tedy zmizí. Na nepatrné části pozemku vyroste stavba mobilního operátora. Jaký je další záměr Jana Bicana, ví pouze podnikatel sám. Na otázky však odpovědět nemůže, protože má vypnutý telefon. Lidé spekulují o tom, že by tu měl stát obchod. Odpověď však neznají ani na radnici. „Dosud jsme neobdrželi žádnou žádost o vydání stavebního povolení,“ potvrdil Roman Poláček.
Také v Novém Jičíně „podniká“ společnost Mocero. Kromě budovy, ve které sídlí škola, jsou objekty tabačky zbourané. Slibované nákupní centrum je v nedohlednu.