Tento týden zde zahájila plný provoz unikátní platforma masa.

„Umožní rychlejší zpracování masa a rozšíření nabídky pro zákazníky. Makro chce využít know-how a specializace jednoho z největších producentů masa v Česke republice pro svou mezinárodní síť velkoobchodů,“ sdělila za velkoobchod Gabriela Kermesová. O vybudování platformy masa rozhodli na základě zkušeností velkoobchodu s obdobnými provozy v Brně a Praze.

Poličská platforma masa je v České republice prvním podobným projektem. Vytváří podmínky pro úpravu masa podle potřeb zákazníků a možnost pružněji reagovat na objednávky prodejen. Nová platforma masa přinese padesát nových pracovních míst v regionu a současně také podpoří místní dodavatele masa a farmáře i regionální ekonomiku. „Zákazníci využijí lepší dostupnosti jatečních zvířat z regionu, stejně jako snadnější dohledání původu masa,“ řekl Axel Hluchy, generální ředitel společnosti Makro.

Podle Aleše Hantsche, ředitele poličského masokombinátu, bude zboží pod stálou kontrolou kvality. Ta je ještě přísnější, než vyžaduje česká legislativa. „Budeme schopni splnit individuální přání zákazníků týkající se úpravy masa „na míru“ včetně dodávek do šestnácti hodin. K dispozici budou zkušení řezníci a další odborníci. Velká část masa z regionu bude zpracována přímo v nové platformě,“ dodal Hantsch.

(rz)