Tato skupina je v celosvětovém měřítku předním dodavatelem valivých ložisek a renomovaným dodavatelem dílů pro automobilový průmysl. Svou činnost provozuje ve více než čtyřiceti devíti zemích po celém světě a s téměř osmdesáti tisíci zaměstnanci je jedním z největších evropských průmyslových podniků v rodinném vlastnictví.

Svitavská pobočka

Nyní chce vybudovat závod i ve Svitavách. Při podpisu smlouvy o smlouvě budoucí se setkali starosta města David Šimek a místostarosta Pavel Čížek s vedením lanškrounského závodu, ředitelem Janem Goláněm a projektovým vedoucím Zdeňkem Gregorou. Svitavský závod INA chce vyrábět plastová ložiska a komponenty do automobilového průmyslu. Zájem o nejnovější produkt, kterým je ventil pro optimální rozvod média v chladícím systému vozidla, projevily renomované automobilky.
Sériová výroba již probíhá v lanškrounském závodě. 
Z kapacitních důvodů je však nezbytné bezodkladně postavit zcela nový provoz, který bude splňovat veškeré podmínky pro výrobu tohoto produktu, ale i pro další vývoj.

Nová pracovní místa

Závod INA Svitavy by tak měl vedoucí úlohu ve vývoji a výrobě v celosvětovém měřítku. „Svitavská průmyslová zóna Paprsek splňuje předpoklady pro novou výrobní halu vyhovující infrastrukturou, dobrou dopravní dostupností a dostatečným potenciálem volných pracovních sil. Proto se vedení závodu dohodlo s německými vlastníky i s vedením města Svitavy a ve středu 4. února podepsalo smlouvu o smlouvě budoucí týkající se budoucího prodeje pozemků o celkové výměře 75 219 metrů čtverečních," uvedla svitavská tisková mluvčí Zuzana Pustinová. Zájem kupujícího je zde vystavět výrobní halu a administrativní budovy.

„V případě podpisu následné kupní smlouvy by podle plánovaného harmonogramu započaly stavební práce v květnu 2015 a v červenci následujícího roku by se zmíněná výroba přestěhovala do Svitav. Zahájení kompletní výroby je zamýšleno od listopadu 2016," doplnila mluvčí.

Firma INA Lanškroun se svitavským zastupitelům poprvé představila v září loňského roku na zasedání zastupitelstva.