Tuto středu se uskuteční plánované setkání představitelů lokálních firem, podniků a zemědělců.

V zámeckém pivovaru se s nimi sejde odborník z Ministerstva zemědělství a zástupce agentury CzechInvest.

„Letos jsme program zúžili na dva hlavní body. Chceme pomoci místním podnikatelským subjektům, protože si myslím, že by bylo dobré, aby měli aktuální informace," dodal ke schůzce litomyšlský starosta Radomil Kašpar.

Nejdříve zemědělci

První dvouhodinový blok je určený pro zemědělce. Informovat je bude Josef Tabery z Ministerstva zemědělství, který má na starost Program rozvoje venkova. „Účastníci se od něj dozví informace o investicích do zemědělských podniků, uvádění produktů na trh, zahájení činnosti mladých zemědělců a podpoře vývoje nových produktů, postupů a technologií," vysvětlila tisková mluvčí Jana Bisová.

Pak přijdou na řadu ostatní hosté, kterým poradí zástupce CzechInvestu se zaváděním a pořizováním nových technologií a úsporami na energiích. Dostanou také například informace, co obnáší účast na mezinárodním veletrhu. „Byl jsem v šoku, protože jsme pozvali asi stovku podnikatelských subjektů a zhruba dvě stě zemědělců. Jsem překvapený, že jich zde je tolik," uvedl starosta Kašpar. Podobná setkání mají místním soukromníkům a firmám pomoci v jejich činnosti.