Alexandra Rusevského deseti otázkami na tělo souvisejícími s legendárním českým vydavatelstvím a nakladatelstvím XB-1 zaměřeném na fantastické žánry vyzpovídal komerční redaktor Jiří Štraub.

V této Desítce jsme se dočkali odpovědí, které odhalují, jak se pozná začínající spisovatel s potenciálem, a jaký žánr Alexandrovi Rusevskému nyní chybí.

„Na fantastice mě baví, že si v ní můžeš vymýšlet a dělat si, co chceš, protože ji nikdo nebral vážně. Stejně jako šaška ve středověku,“ říká například v Desítce Rusevský. O tom, že takový projekt se dá provozovat hlavně kvůli nadšení a lásce k fantastice, svědčí jeho prohlášení: „Kdyby to byl normální byznysový projekt, tak jsem to už dávno zavřel.“

Desítku s Alexandrem Rusevským si můžete pustit i v audioverzi ZDE.

close Hostem Desítky byl vydavatel a nakladatel Alexandr Rusevský, zpovídal jej Jiří Štraub. info Zdroj: Deník/Jiří Štraub zoom_in Hostem Desítky byl vydavatel a nakladatel Alexandr Rusevský, zpovídal jej Jiří Štraub.

Co je Desítka? close Videopořad Desítka. info Zdroj: Deník zoom_in
Videopořad Desítka je pořad natáčený ekonomickou redakcí Deníku.cz. Jeho spojovacím prvkem je už ze samotného názvu vyplývající číslovka deset. V maximálně deseti minutách se dozvíte deset odpovědí na deset otázek. Své hosty bude zpovídat čtveřice moderátorů: Žaneta Navrátilová, Hana Malinová, Jiří Štraub a Martin Nevyjel. Těšit se můžete na zajímavé osobnosti nejenom z velkého byznysu, ale také šikovné podnikatele z regionů, nebo osobnosti, které přicházejí s nevšedními nápady z různých oborů lidské činnosti.