VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

15.2.2014

Svitavsko: nejvíc lidí bez práce

Svitavy – V lednu bylo v regionu evidováno 7 170 uchazečů o zaměstnání. Podíl nezaměstnaných je 10,06 procenta.

14.2.2014

Vlastní výrobky v nedohlednu, ale mlékárna funguje dál

Městečko Trnávka  – Výroba sýrů, tvarohu, zákysů a dalších mléčných produktů v mlékárně je zastavená. Téměř čtyři desítky zaměstnanců ale chodí do práce dál. Provoz se nezastavil úplně.

12.2.2014

Dvě firmy ohlásily hromadná propouštění

Východní Čechy – Rekordně vysokou nezaměstnanost nyní podtrhne další hromadné propouštění. To ohlásily dvě firmy na Chrudimsku a Svitavsku.

11.2.2014

Lidí bez práce je ve východních Čechách nejvíc v historii

Východní Čechy – Takový strach o práci, jaký je nyní, Východočeši nepamatují. V Královéhradeckém kraji je nejvíc nezaměstnaných v novodobé historii Česka, v Pardubickém k smutnému rekordu chybí pouhých 500 lidí.

28.1.2014

Návrh podoby tržnice zastupitelé schválí

M. Třebová –  Výbor pro strategický rozvoj města doporučil schválit architektonickou studii, která řeší budoucí podobu lokality městské tržnice.

28.1.2014

Chceme čerstvé mléko! Mlékomaty ale chybí

Svitavy – Plnohodnotné čerstvé mléko z automatů je pro mnohé spotřebitele výzvou. Rádi by si tuto bílou tekutinu koupili v plné kvalitě, ale má to jeden háček.

22.1.2014

Vysokomýtská firma Iveco vloni vyrobila rekordní počet autobusů

Vysoké Mýto /OD SOUSEDŮ/ – Společnost Iveco Czech Republic z Vysokého Mýta loni vyrobila 3165 autobusů, což je nejvíc vozidel v novodobé historii firmy, tedy za více jak 25 let.

18.1.2014

Noční můra zemědělců: hlodavci, ale i mrazy

Svitavy – Mírná zima je příznivá pro hraboše a myši. Zemědělci a zahrádkáři sledují počasí. Po sněhu ani památka.

17.1.2014

Obavy ze zpožděných dávek se nenaplnily, úřady však pracují přes čas

Východní Čechy –  Obavy z toho, že úřady práce v lednu kvůli přechodu na jiný systém nestihnou vyplatit lidem dávky, se ve východních Čechách nenaplnily.

10.1.2014

Představa o místě bývalé tržnice je odvážná

Moravská Třebová – Radní dostali na konci roku od vybrané architektky zpracování návrhu řešení prostoru bývalé tržnice v centru města. Je odvážné?

10.1.2014

Bez práce je 53 tisíc Východočechů!

Východní Čechy – Počasím sice zima zatím svému jménu moc věrná není, přeplněností na úřadech práce však ano. Nezaměstnanost vzrostla ve východních Čechách o víc než půl procentního bodu na 7,4 procenta.

4.1.2014

Stavbu opravny leteckých motorů zdržela petice

Moravská Třebová – Stavební povolení pro výstavbu opravny leteckých motorů v Sušicích zdržela o několik měsíců petice. Lidé se obávali prašného a hlučného provozu.

3.1.2014

Jak bude Litomyšl bránit své centrum?

Litomyšl – Zastupitelé diskutovali o možné změně územního plánu, která by v budoucnu mohla zamezit výstavbě nákupní zóny.

31.12.2013

Železniční terminál odbavil osm tisíc vlaků

Česká Třebová – Kontejnerové překladiště Metrans v České Třebové za rok svého provozu odbavilo asi osm tisíc vlaků. Železniční terminál je teď na hranici své kapacity a potřeboval by dvakrát tolik kolejišť.

29.12.2013

Přes Vánoce zavřeno? Nejdřív až za dva roky

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Jako jediná země ve střední Evropě nemá Česká republika nijak omezenou otevírací dobu obchodů o svátcích. Změnit to mohl návrh zákona, který prošel senátem, ale zastavilo ho rozpuštění poslanecké sněmovny.

20.12.2013

Zdražení vody či dálkového tepla vyváží zlevnění plynu a elektřiny

Východní Čechy Oproti minulým letům se výdaje domácnostem za energie, vodu, odpady, jízdné či teplo příští rok téměř nezvednou.

15.12.2013

Nové kolky, nové problémy prodejců?

Rychnovsko /Od sousedů/ – Začátek prosince je pro majitele barů, restaurací a jiných distributorů alkoholu ve znamení dalších povinností.Od 1. prosince byla totiž zavedena novela zákona. Jsou zpřísněny podmínky hlavně pro prodej alkoholu a jeho označení. Majitelé hotelů a restaurací z toho ale nejsou nijak nadšení.

11.12.2013

Stromky i kapři stojí stejně jako vloni

Východní Čechy - Za neodmyslitelné symboly tradičních českých Vánoc, stromky a kapry, letos neutratíme víc než vloni.

10.12.2013

Východočechů bez práce i letos na podzim opět přibylo

Východní Čechy – Nezaměstnaných na východě Čech nadále přibývá a zlepšení je na obzoru až někdy na jaře. Za listopad podle v pondělí zveřejněných dat ministerstva práce přibyla ve východních Čechách zhruba tisícovka nezaměstnaných. Už tak slabá nabídka volných míst se přitom opět zúžila.

9.12.2013

Drahé teplo do domácností. Jedná se o koupi firmy?

Hradec Králové – Expandovat, spolknout lákavou lahůdku. Být ještě větší, silnější, bohatší. V překladu: Společnost Elektrárna Opatovice má zájem získat zásadní podíl 
v městské firmě Tepelné hospodářství Hradec Králové.

7.12.2013

Lyžaři mohou vyrazit do hor, sjezdovky se postupně otvírají

Východní Čechy - Ve všech hlavních střediscích východních Krkonoš a Orlických hor začíná lyžařská sezona. Lyžování bude zatím omezené na části sjezdovek, které se vlekařům podařilo pokrýt umělým sněhem. Podmínky by mohlo výrazně vylepšit přírodní sněžení.

30.11.2013

Další bič na markety: Podíl českých potravin. Pomůže to?

Východní Čechy – Ve vestibulech větších marketů nás možná začnou vítat cedule s informací,  jak velký podíl ze sortimentu potravin je domácí provenience. Ministerstvo zemědělství tím chce podpořit domácí výrobce a jít naproti rostoucímu zájmu zákazníků o regionální a kvalitní české výrobky.

24.11.2013

Hory už nyní hlásí na vánoční svátky a Silvestra skoro plno

Východní Čechy / Krkonoše, Orlické hory – Východočeští hoteliéři předpokládají, že nejatraktivnější termín na horách – Silvestr – bude i letos zcela zaplněný. Menší je zatím poptávka po vánočním týdnu, kde se aktuální obsazenost pohybuje přibližně kolem jedné třetiny. Ceny ubytování se proti loňskému roku nezměnily.

19.11.2013

Ceny u čerpacích stanic o víkendu vyrazily strmě vzhůru

Východní Čechy – Po několikatýdenním poklesu cen pohonných hmot o víkendu vystřelily vzhůru, včera zdražování pokračovalo. Je to nejspíš reakce na opatření České národní banky, která devalvovala českou měnu.

12.11.2013

Mohou požádat o dotace na kotle. Půlku zaplatí stát, druhou kraj

Východní Čechy – O kotlíkové dotace je mezi obyvateli stále zájem.

6.11.2013

Cena pohonných hmot u čerpacích stanic nadále padá

Východní Čechy – Ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích stále padají. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla už na 35,30 koruny za litr. Snižování cen trvá od poloviny září. U nafty ceny v posledním týdnu stagnovaly na úrovni 35,25 koruny za litr.

31.10.2013

Václav Kroutil: Není důvod podporovat výstavbu nových spaloven

Pardubice - Problematice odpadů se postupně dostává stále větší pozornosti nejen médií.

17.10.2013

Prodej lihovin už jenom s koncesí

Svitavy – Již od dnešního dne začíná platit novela živnostenského zákona upravující koncesované živnosti. Zaměřuje se mimo jiného také na prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin. Nově bude prodej možný pouze na základě koncese.

16.10.2013

Rána pro Jevíčko? Firma ukončí výrobu airbagů

Jevíčko – Firma GST vyrábějící airbagy, která dříve zaměstnávala na tisíc pracovníků, bývala jedním z nejvýraznějších zaměstnavatelů v regionu. Nyní oznámila, že k březnu příštího roku ukončí výrobu.

14.10.2013

Nejlepší pivo na světě pochází z Náchoda. Zvítězilo v soutěži

Náchod - Odkud pochází nejlepší pivo na světě? No přeci z Náchoda. Ne, to není vtip. Náchodský pivovar Primátor slaví nebývalý úspěch. Jeho pšeničné pivo Weizenbier se v minulém týdnu stalo absolutním vítězem jedné z nejprestižnějších degustačních soutěží světa World Beer Awards (WBA), která se uskutečnila v Londýně. Náchodské pivo porazilo dokonce i německá piva tohoto typu, která přitom mají historickou tradici.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT