VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

24.11.2013

Hory už nyní hlásí na vánoční svátky a Silvestra skoro plno

Východní Čechy / Krkonoše, Orlické hory – Východočeští hoteliéři předpokládají, že nejatraktivnější termín na horách – Silvestr – bude i letos zcela zaplněný. Menší je zatím poptávka po vánočním týdnu, kde se aktuální obsazenost pohybuje přibližně kolem jedné třetiny. Ceny ubytování se proti loňskému roku nezměnily.

19.11.2013

Ceny u čerpacích stanic o víkendu vyrazily strmě vzhůru

Východní Čechy – Po několikatýdenním poklesu cen pohonných hmot o víkendu vystřelily vzhůru, včera zdražování pokračovalo. Je to nejspíš reakce na opatření České národní banky, která devalvovala českou měnu.

12.11.2013

Mohou požádat o dotace na kotle. Půlku zaplatí stát, druhou kraj

Východní Čechy – O kotlíkové dotace je mezi obyvateli stále zájem.

6.11.2013

Cena pohonných hmot u čerpacích stanic nadále padá

Východní Čechy – Ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích stále padají. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla už na 35,30 koruny za litr. Snižování cen trvá od poloviny září. U nafty ceny v posledním týdnu stagnovaly na úrovni 35,25 koruny za litr.

31.10.2013

Václav Kroutil: Není důvod podporovat výstavbu nových spaloven

Pardubice - Problematice odpadů se postupně dostává stále větší pozornosti nejen médií.

17.10.2013

Prodej lihovin už jenom s koncesí

Svitavy – Již od dnešního dne začíná platit novela živnostenského zákona upravující koncesované živnosti. Zaměřuje se mimo jiného také na prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin. Nově bude prodej možný pouze na základě koncese.

16.10.2013

Rána pro Jevíčko? Firma ukončí výrobu airbagů

Jevíčko – Firma GST vyrábějící airbagy, která dříve zaměstnávala na tisíc pracovníků, bývala jedním z nejvýraznějších zaměstnavatelů v regionu. Nyní oznámila, že k březnu příštího roku ukončí výrobu.

14.10.2013

Nejlepší pivo na světě pochází z Náchoda. Zvítězilo v soutěži

Náchod - Odkud pochází nejlepší pivo na světě? No přeci z Náchoda. Ne, to není vtip. Náchodský pivovar Primátor slaví nebývalý úspěch. Jeho pšeničné pivo Weizenbier se v minulém týdnu stalo absolutním vítězem jedné z nejprestižnějších degustačních soutěží světa World Beer Awards (WBA), která se uskutečnila v Londýně. Náchodské pivo porazilo dokonce i německá piva tohoto typu, která přitom mají historickou tradici.

11.10.2013

Na stipendiích si mohou žáci vydělat až několik tisíc korun

Královéhradecko – Více než pět milionů korun dostali v loňském školním roce žáci vybraných technických oborů na prospěchových stipendiích. Královéhradecký kraj jim je vyplácí od roku 2008, aby podpořil odborné vzdělávání.

10.10.2013

Svitavy budou sledovat spotřebu, zabrání i škodám

Svitavy – Radní se snaží snižovat spotřebu energií v městských objektech zateplováním, výměnou oken, dveří či systémů vytápění. Chtějí se však dostat ještě dál. Nyní zvolili způsob, jak spotřebu energií sledovat.

9.10.2013

Firmám se začíná dařit, lidí bez práce však zatím neubývá

Východní Čechy – Že by se konečně (východo)česká ekonomika po čtyřech hubených letech dostávala z nejhoršího? Aktuální čísla o růstu průmyslu by tomu nasvědčovala.

4.10.2013

Němci píšou o nelidské práci v pardubickém Foxconnu

Berlín/Pardubice - Tchajwanská firma Foxconn vytváří nedůstojné pracovní podmínky i ve své pardubické pobočce. Píše o tom na svém serveru německá stanice Deutsche Welle na základě rozhovoru s reportérem německého počítačového magazínu c't Christianem Wölbertem.

4.10.2013

Školáci zaostří na řemesla

Svitavy - Žáci základních škol z celého Pardubického kraje mají jedinečnou možnost zahrát si na fotoreportéry.

29.9.2013

Městskou kasu obohacují lesy o miliony

Polička - Polička patří k největším vlastníkům lesů v rámci měst a obcí Pardubického kraje.

24.9.2013

Ušetřené peníze zase utratí

Litomyšl – Litomyšl ušetřila o dva miliony více, než počítala. Peníze půjdou na splácení úvěru.

23.9.2013

Benzin i nafta šly přes víkend dolů

Východní Čechy - Ceny pohonných hmot u východočeských pump před víkendem a během něj poklesly v průměru až o dvacet haléřů. Natural 95 výrazněji než nafta.

18.9.2013

Limit za léky překročili o dva miliony

Svitavy - Svitavská nemocnice musí vyřešit se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou, co udělat za překročení limitu za léky, které dostávají pacienti na recept.

17.9.2013

Letošní úroda je slušná, výkupní ceny za obilí mizerné

Svitavy – Září je každý rok určitým mezníkem, kdy zemědělci vždy hodnotí, jaká byla sklizeň.

16.9.2013

Benzin a nafta u pump přestaly zdražovat

Východní Čechy – Po rychlém růstu cen z počátku září přestaly pohonné hmoty zdražovat.

11.9.2013

Kraj navýšil platby svým nemocnicím

Pardubický kraj - Pět nemocnic Pardubického kraje dostane od hejtmanství další subvence.

10.9.2013

Na Trutnovsku teď chybí práce. Primát převzalo od Svitav

Východní Čechy - V minulých letech na tom bylo podhorské a kamenité Svitavsko. Lidé tu o práci nezavadili a hlavně v odlehlé Moravské Třebové nezaměstnanost šplhala až k nebývalým patnácti procentům.

8.9.2013

Průměrný plat stoupl na 22 tisíc, ale koupíme si za něj méně

Východní Čechy – Zdánlivě hezká řeč suchých čísel, ve skutečnosti pohoršení pro většinu Východočechů. Průměrné platy sice stoupají, koupíme si za ně ale kvůli inflaci méně než dřív.

8.9.2013

Dobrá zpráva pro Květnou

Květná - V obci mezi Svitavami a Poličkou se jako dobří hospodáři starají i o své lesy. Květná jich má zhruba devadesát hektarů a chce, aby sloužily především k tomu, k čemu jsou určené.

8.9.2013

V České Třebové začnou opět zastavovat všechny vlaky EC

Pardubický kraj - Krajské město je důležitým dopravním centrem, a to díky tomu, že se zde vyskytují všechny druhy dopravy, od silnic přes železnice až po leteckou a vodní dopravu.

6.9.2013

Za zdravé menu stříbrná cena

Svitavy - Ve městě mají stříbrnou školní jídelnu. Druhé místo získala v celostátní soutěži o nejlepší školní oběd jídelna na základní škole Felberova.

5.9.2013

Historické domy v centru Svitav čeká oprava

Svitavy – Ve městě se pustí do oprav podloubí na náměstí Míru. Polovinu zaplatí radnice z fondu regenerace památek, druhou majitelé domů.

2.9.2013

S dražbou město moc neuspělo

Moravská Třebová – Lidé v Moravské Třebové byty, domy ani pozemky nekupují. Nemají na to peníze.

1.9.2013

Cena vepřového roste, počet prasat zatím ne

Svitavy – Cena vepřového masa na trhu roste, zemědělci na Svitavsku ale s rozšířením chovů prasat nepočítají.

28.8.2013

Kombajny už vyklidily pole, teď je nahrazují podmítače

Svitavy – Sklizeň obilovin v regionu skončila. Zbývá posekat jen nepatrné plochy ve výše položených oblastech Poličska.

27.8.2013

Kraj ušetřil miliony na energiích. Peníze organizacím ponechá

Pardubice – I letos Pardubický kraj uspěl při nákupu energií pro zřizované a zakládané organizace na energetické burze.

26.8.2013

Studenti obslouží, ale i navaří

Svitavy – Střední škola vyměnila zašlý Junior za moderní Fabriku. Zlepší podmínky pro praktickou výuku kuchařů a číšníků

23.8.2013

Provozovatele kanalizace vyberou zastupitelé

Polička - Radní stojí před zásadním rozhodnutím o provozování kanalizační sítě ve městě. Smlouva se stávajícím provozovatelem, jímž je firma VHOS, končí až za dva roky.

22.8.2013

Škola i Fabrika jsou se solárním zdrojem

Svitavy – Město se rozhodlo vybudovat na svých čtyřech objektech fotovoltaické elektrárny. Solární panely si pořídí svitavská radnice za pět a půl milionu korun. Celý projekt zaplatí ze svých peněz.

22.8.2013

Hlasujte o nejoblíbenější hospůdku nově i po e-mailu na webu

Východní Čechy - Hledáme spolu tu nejoblíbenější hospůdku, tu, kde je nám dobře. Máte rádi příjemné posezení s lahodným jídlem a k tomu výborné pivko nebo vínko? Pak čtete na správném místě.

21.8.2013

Bez dokladů peníze jen na radnici

Svitavy - Radnice si letos nově vyčlenila peníze na pomoc lidem, kteří se ocitnou ve stavu nouze a nemají svoje peníze, aby si pomohli sami.

16.8.2013

Výhodné volání s Deníkem bez jakékoliv smlouvy a dalších závazků

Praha - Vadí vám, že mobilní operátoři nabízejí zvýhodněné volání pouze tehdy, uzavřete-li s nimi smlouvu na rok či dva, kterou je prakticky nemožné vypovědět? V takovém případě zvolte zvýhodněný tarif Pět pohromadě pro předplatitele regionálního Deníku – nebudete podepisovat žádnou smlouvu a můžete jej kdykoliv ukončit.

15.8.2013

Kombajny brázdí pole, obilí je dost

Svitavy – Zemědělci na Svitavsku sklízejí úrodu obilí. Někde už budou mít koncem týdne po žních.

15.8.2013

S výhodným voláním s Deníkem můžete získat dvě SIM karty

Praha - Pokud jste předplatitelem regionálního Deníku, případně se jim chcete stát, můžete získat v rámci tarifu Pět pohromadě dvě Sim karty.

14.8.2013

Neplaťte zbytečně! Volejte s Deníkem a nechte si účtovat hovor po vteřinách

Praha - U běžných předplacených karet se hovory účtují po minutách. Stačí volat pár sekund a už platíte tolik, jako byste mluvili celou minutu. Ne tak s regionálním Deníkem – u tarifů pro předplatitele zaplatíte opravdu jenom čas, který skutečně provoláte.

13.8.2013

Deník nabízí výhodné volání pro své předplatitele

Praha - Pro současné i budoucí předplatitele regionálního Deníku připravil jejich vydavatel příjemné překvapení: ve spolupráci se společností Vodafone jim nabízí zvýhodněné mobilní volání.

12.8.2013

Benzin i nafta stále pomalu zlevňují

Východní Čechy - Pohonné hmoty od zhruba 20. července, kdy jejich ceny dosáhly nejvyšší úrovně od loňského podzimu, postupně zlevňují.

11.8.2013

Do Pardubic v létě přijede první Railjet, slibují České dráhy

Východní Čechy  - České dráhy finišují s přípravou nového jízdního řádu, který bude platit od prosince. Změny čekají i regionální dopravu.

8.8.2013

Krize lázní graduje. Které z nich vlnu problémů přežijí?

Královéhradecko, Janské Lázně – Vedení státních léčebných lázní v Janských Lázních na Trutnovsku podle kritiků nedávné výměny ředitele a plánované redukce lázní nedostatečně využívá možnost poskytovat klientům – samoplátcům rehabilitační péči. Krizový štáb lázní také kritizuje malou propagaci této možnosti.

7.8.2013

Návrháři z Litomyšle vybaví nábytkem předváděcí prostory škodovky

Litomyšl - Společnost z Litomyšle uspěla ve více než rok trvajícím výběrovém řízení na dodávku interiérů nových showroomů pro škodovku.

7.8.2013

Svitavané ušetří téměř dva miliony

Svitavy - Radní uspořádali pro občany elektronickou aukci na výběr nejvýhodnějších dodavatelů zemního plynu a elektrické energie. Vyplatila se. Všichni ušetří.

7.8.2013

Lidé v době dovolených pojištění podceňují

Pardubický kraj – V době letních dovolených si většina lidí dopřává odpočinku mimo domov, a to hlavně v zahraničí.

7.8.2013

Kombajny se rozjely naplno, ale meteorologové straší

Svitavy – Žně jsou na Svitavsku v plném proudu. Zemědělci ale mají obavu z výstrah meteorologů. Bouřky s krupobitím by úrodu značně poškodily.

6.8.2013

Mlékomatů ubývá i přes zájem o kvalitu

Svitavy - Zájem o mlékomaty je značný, ale na rozdíl od okolních regionů jich na Svitavsku nepřibývá, ale ubývá.

31.7.2013

Kukuřice je důležitá pro bioplynku, ne ale jediná

Sloupnice - Někteří zemědělci se obávají, že letos bude nedostatek kukuřice a problémy budou mít kvůli tomu i bioplynové stanice, pro jejichž provoz je tato plodina důležitá.

30.7.2013

Sklizeň obilí zaměstnává už všechny zemědělce na Svitavsku

Svitavy - Žně na Svitavsku se zdárně rozjely. Zemědělci o víkendu sekali především ozimý ječmen.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT