VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

17.1.2014

Obavy ze zpožděných dávek se nenaplnily, úřady však pracují přes čas

Východní Čechy –  Obavy z toho, že úřady práce v lednu kvůli přechodu na jiný systém nestihnou vyplatit lidem dávky, se ve východních Čechách nenaplnily.

10.1.2014

Představa o místě bývalé tržnice je odvážná

Moravská Třebová – Radní dostali na konci roku od vybrané architektky zpracování návrhu řešení prostoru bývalé tržnice v centru města. Je odvážné?

10.1.2014

Bez práce je 53 tisíc Východočechů!

Východní Čechy – Počasím sice zima zatím svému jménu moc věrná není, přeplněností na úřadech práce však ano. Nezaměstnanost vzrostla ve východních Čechách o víc než půl procentního bodu na 7,4 procenta.

4.1.2014

Stavbu opravny leteckých motorů zdržela petice

Moravská Třebová – Stavební povolení pro výstavbu opravny leteckých motorů v Sušicích zdržela o několik měsíců petice. Lidé se obávali prašného a hlučného provozu.

3.1.2014

Jak bude Litomyšl bránit své centrum?

Litomyšl – Zastupitelé diskutovali o možné změně územního plánu, která by v budoucnu mohla zamezit výstavbě nákupní zóny.

31.12.2013

Železniční terminál odbavil osm tisíc vlaků

Česká Třebová – Kontejnerové překladiště Metrans v České Třebové za rok svého provozu odbavilo asi osm tisíc vlaků. Železniční terminál je teď na hranici své kapacity a potřeboval by dvakrát tolik kolejišť.

29.12.2013

Přes Vánoce zavřeno? Nejdřív až za dva roky

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Jako jediná země ve střední Evropě nemá Česká republika nijak omezenou otevírací dobu obchodů o svátcích. Změnit to mohl návrh zákona, který prošel senátem, ale zastavilo ho rozpuštění poslanecké sněmovny.

20.12.2013

Zdražení vody či dálkového tepla vyváží zlevnění plynu a elektřiny

Východní Čechy Oproti minulým letům se výdaje domácnostem za energie, vodu, odpady, jízdné či teplo příští rok téměř nezvednou.

15.12.2013

Nové kolky, nové problémy prodejců?

Rychnovsko /Od sousedů/ – Začátek prosince je pro majitele barů, restaurací a jiných distributorů alkoholu ve znamení dalších povinností.Od 1. prosince byla totiž zavedena novela zákona. Jsou zpřísněny podmínky hlavně pro prodej alkoholu a jeho označení. Majitelé hotelů a restaurací z toho ale nejsou nijak nadšení.

11.12.2013

Stromky i kapři stojí stejně jako vloni

Východní Čechy - Za neodmyslitelné symboly tradičních českých Vánoc, stromky a kapry, letos neutratíme víc než vloni.

10.12.2013

Východočechů bez práce i letos na podzim opět přibylo

Východní Čechy – Nezaměstnaných na východě Čech nadále přibývá a zlepšení je na obzoru až někdy na jaře. Za listopad podle v pondělí zveřejněných dat ministerstva práce přibyla ve východních Čechách zhruba tisícovka nezaměstnaných. Už tak slabá nabídka volných míst se přitom opět zúžila.

9.12.2013

Drahé teplo do domácností. Jedná se o koupi firmy?

Hradec Králové – Expandovat, spolknout lákavou lahůdku. Být ještě větší, silnější, bohatší. V překladu: Společnost Elektrárna Opatovice má zájem získat zásadní podíl 
v městské firmě Tepelné hospodářství Hradec Králové.

7.12.2013

Lyžaři mohou vyrazit do hor, sjezdovky se postupně otvírají

Východní Čechy - Ve všech hlavních střediscích východních Krkonoš a Orlických hor začíná lyžařská sezona. Lyžování bude zatím omezené na části sjezdovek, které se vlekařům podařilo pokrýt umělým sněhem. Podmínky by mohlo výrazně vylepšit přírodní sněžení.

30.11.2013

Další bič na markety: Podíl českých potravin. Pomůže to?

Východní Čechy – Ve vestibulech větších marketů nás možná začnou vítat cedule s informací,  jak velký podíl ze sortimentu potravin je domácí provenience. Ministerstvo zemědělství tím chce podpořit domácí výrobce a jít naproti rostoucímu zájmu zákazníků o regionální a kvalitní české výrobky.

24.11.2013

Hory už nyní hlásí na vánoční svátky a Silvestra skoro plno

Východní Čechy / Krkonoše, Orlické hory – Východočeští hoteliéři předpokládají, že nejatraktivnější termín na horách – Silvestr – bude i letos zcela zaplněný. Menší je zatím poptávka po vánočním týdnu, kde se aktuální obsazenost pohybuje přibližně kolem jedné třetiny. Ceny ubytování se proti loňskému roku nezměnily.

19.11.2013

Ceny u čerpacích stanic o víkendu vyrazily strmě vzhůru

Východní Čechy – Po několikatýdenním poklesu cen pohonných hmot o víkendu vystřelily vzhůru, včera zdražování pokračovalo. Je to nejspíš reakce na opatření České národní banky, která devalvovala českou měnu.

12.11.2013

Mohou požádat o dotace na kotle. Půlku zaplatí stát, druhou kraj

Východní Čechy – O kotlíkové dotace je mezi obyvateli stále zájem.

6.11.2013

Cena pohonných hmot u čerpacích stanic nadále padá

Východní Čechy – Ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích stále padají. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla už na 35,30 koruny za litr. Snižování cen trvá od poloviny září. U nafty ceny v posledním týdnu stagnovaly na úrovni 35,25 koruny za litr.

31.10.2013

Václav Kroutil: Není důvod podporovat výstavbu nových spaloven

Pardubice - Problematice odpadů se postupně dostává stále větší pozornosti nejen médií.

17.10.2013

Prodej lihovin už jenom s koncesí

Svitavy – Již od dnešního dne začíná platit novela živnostenského zákona upravující koncesované živnosti. Zaměřuje se mimo jiného také na prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin. Nově bude prodej možný pouze na základě koncese.

16.10.2013

Rána pro Jevíčko? Firma ukončí výrobu airbagů

Jevíčko – Firma GST vyrábějící airbagy, která dříve zaměstnávala na tisíc pracovníků, bývala jedním z nejvýraznějších zaměstnavatelů v regionu. Nyní oznámila, že k březnu příštího roku ukončí výrobu.

14.10.2013

Nejlepší pivo na světě pochází z Náchoda. Zvítězilo v soutěži

Náchod - Odkud pochází nejlepší pivo na světě? No přeci z Náchoda. Ne, to není vtip. Náchodský pivovar Primátor slaví nebývalý úspěch. Jeho pšeničné pivo Weizenbier se v minulém týdnu stalo absolutním vítězem jedné z nejprestižnějších degustačních soutěží světa World Beer Awards (WBA), která se uskutečnila v Londýně. Náchodské pivo porazilo dokonce i německá piva tohoto typu, která přitom mají historickou tradici.

11.10.2013

Na stipendiích si mohou žáci vydělat až několik tisíc korun

Královéhradecko – Více než pět milionů korun dostali v loňském školním roce žáci vybraných technických oborů na prospěchových stipendiích. Královéhradecký kraj jim je vyplácí od roku 2008, aby podpořil odborné vzdělávání.

10.10.2013

Svitavy budou sledovat spotřebu, zabrání i škodám

Svitavy – Radní se snaží snižovat spotřebu energií v městských objektech zateplováním, výměnou oken, dveří či systémů vytápění. Chtějí se však dostat ještě dál. Nyní zvolili způsob, jak spotřebu energií sledovat.

9.10.2013

Firmám se začíná dařit, lidí bez práce však zatím neubývá

Východní Čechy – Že by se konečně (východo)česká ekonomika po čtyřech hubených letech dostávala z nejhoršího? Aktuální čísla o růstu průmyslu by tomu nasvědčovala.

4.10.2013

Němci píšou o nelidské práci v pardubickém Foxconnu

Berlín/Pardubice - Tchajwanská firma Foxconn vytváří nedůstojné pracovní podmínky i ve své pardubické pobočce. Píše o tom na svém serveru německá stanice Deutsche Welle na základě rozhovoru s reportérem německého počítačového magazínu c't Christianem Wölbertem.

4.10.2013

Školáci zaostří na řemesla

Svitavy - Žáci základních škol z celého Pardubického kraje mají jedinečnou možnost zahrát si na fotoreportéry.

29.9.2013

Městskou kasu obohacují lesy o miliony

Polička - Polička patří k největším vlastníkům lesů v rámci měst a obcí Pardubického kraje.

24.9.2013

Ušetřené peníze zase utratí

Litomyšl – Litomyšl ušetřila o dva miliony více, než počítala. Peníze půjdou na splácení úvěru.

23.9.2013

Benzin i nafta šly přes víkend dolů

Východní Čechy - Ceny pohonných hmot u východočeských pump před víkendem a během něj poklesly v průměru až o dvacet haléřů. Natural 95 výrazněji než nafta.

18.9.2013

Limit za léky překročili o dva miliony

Svitavy - Svitavská nemocnice musí vyřešit se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou, co udělat za překročení limitu za léky, které dostávají pacienti na recept.

17.9.2013

Letošní úroda je slušná, výkupní ceny za obilí mizerné

Svitavy – Září je každý rok určitým mezníkem, kdy zemědělci vždy hodnotí, jaká byla sklizeň.

16.9.2013

Benzin a nafta u pump přestaly zdražovat

Východní Čechy – Po rychlém růstu cen z počátku září přestaly pohonné hmoty zdražovat.

11.9.2013

Kraj navýšil platby svým nemocnicím

Pardubický kraj - Pět nemocnic Pardubického kraje dostane od hejtmanství další subvence.

10.9.2013

Na Trutnovsku teď chybí práce. Primát převzalo od Svitav

Východní Čechy - V minulých letech na tom bylo podhorské a kamenité Svitavsko. Lidé tu o práci nezavadili a hlavně v odlehlé Moravské Třebové nezaměstnanost šplhala až k nebývalým patnácti procentům.

8.9.2013

Průměrný plat stoupl na 22 tisíc, ale koupíme si za něj méně

Východní Čechy – Zdánlivě hezká řeč suchých čísel, ve skutečnosti pohoršení pro většinu Východočechů. Průměrné platy sice stoupají, koupíme si za ně ale kvůli inflaci méně než dřív.

8.9.2013

Dobrá zpráva pro Květnou

Květná - V obci mezi Svitavami a Poličkou se jako dobří hospodáři starají i o své lesy. Květná jich má zhruba devadesát hektarů a chce, aby sloužily především k tomu, k čemu jsou určené.

8.9.2013

V České Třebové začnou opět zastavovat všechny vlaky EC

Pardubický kraj - Krajské město je důležitým dopravním centrem, a to díky tomu, že se zde vyskytují všechny druhy dopravy, od silnic přes železnice až po leteckou a vodní dopravu.

6.9.2013

Za zdravé menu stříbrná cena

Svitavy - Ve městě mají stříbrnou školní jídelnu. Druhé místo získala v celostátní soutěži o nejlepší školní oběd jídelna na základní škole Felberova.

5.9.2013

Historické domy v centru Svitav čeká oprava

Svitavy – Ve městě se pustí do oprav podloubí na náměstí Míru. Polovinu zaplatí radnice z fondu regenerace památek, druhou majitelé domů.

2.9.2013

S dražbou město moc neuspělo

Moravská Třebová – Lidé v Moravské Třebové byty, domy ani pozemky nekupují. Nemají na to peníze.

1.9.2013

Cena vepřového roste, počet prasat zatím ne

Svitavy – Cena vepřového masa na trhu roste, zemědělci na Svitavsku ale s rozšířením chovů prasat nepočítají.

28.8.2013

Kombajny už vyklidily pole, teď je nahrazují podmítače

Svitavy – Sklizeň obilovin v regionu skončila. Zbývá posekat jen nepatrné plochy ve výše položených oblastech Poličska.

27.8.2013

Kraj ušetřil miliony na energiích. Peníze organizacím ponechá

Pardubice – I letos Pardubický kraj uspěl při nákupu energií pro zřizované a zakládané organizace na energetické burze.

26.8.2013

Studenti obslouží, ale i navaří

Svitavy – Střední škola vyměnila zašlý Junior za moderní Fabriku. Zlepší podmínky pro praktickou výuku kuchařů a číšníků

23.8.2013

Provozovatele kanalizace vyberou zastupitelé

Polička - Radní stojí před zásadním rozhodnutím o provozování kanalizační sítě ve městě. Smlouva se stávajícím provozovatelem, jímž je firma VHOS, končí až za dva roky.

22.8.2013

Škola i Fabrika jsou se solárním zdrojem

Svitavy – Město se rozhodlo vybudovat na svých čtyřech objektech fotovoltaické elektrárny. Solární panely si pořídí svitavská radnice za pět a půl milionu korun. Celý projekt zaplatí ze svých peněz.

22.8.2013

Hlasujte o nejoblíbenější hospůdku nově i po e-mailu na webu

Východní Čechy - Hledáme spolu tu nejoblíbenější hospůdku, tu, kde je nám dobře. Máte rádi příjemné posezení s lahodným jídlem a k tomu výborné pivko nebo vínko? Pak čtete na správném místě.

21.8.2013

Bez dokladů peníze jen na radnici

Svitavy - Radnice si letos nově vyčlenila peníze na pomoc lidem, kteří se ocitnou ve stavu nouze a nemají svoje peníze, aby si pomohli sami.

16.8.2013

Výhodné volání s Deníkem bez jakékoliv smlouvy a dalších závazků

Praha - Vadí vám, že mobilní operátoři nabízejí zvýhodněné volání pouze tehdy, uzavřete-li s nimi smlouvu na rok či dva, kterou je prakticky nemožné vypovědět? V takovém případě zvolte zvýhodněný tarif Pět pohromadě pro předplatitele regionálního Deníku – nebudete podepisovat žádnou smlouvu a můžete jej kdykoliv ukončit.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT